Pobjeda protiv FK Radnik

29.09.2018 u 23:10h

Fudbaleri Sarajeva ugostili su večeras na stadionu Koševo ekipu Radnika nakon tri uzastopne premijerligaške pobjede.

Husref Musemić se odlučio na teren poslati standardni tim koji u posljednje vrijeme uglavnom igra najbitnije utakmice, a Sarajevu se s druge strane suprotstavio desetkovani, ali i nešto svježiji Radnik. Od početka utakmice bilo je evidentno da Sarajevo ne uspijeva da se nametne i zaigra fudbal po kojem je bilo prepoznatljivo u ranijoj fazi sezone, ali je i pored toga Bordo tim stigao do vodstva. Igrala se 10. minuta kada se nakon jednog dodavanja na desnoj strani iz kaznenog prostora izvukao Ahmetović, koji je odložio loptu do Tatara, a poslije njegovog ubačaja Velkoski je glavom zatresao mrežu gostiju.

Tek nakon vodećeg gola uslijedili su problemi za Sarajevo. Vezni red Bordo tima, naročito dvojac Stanojević - Adukor, previše često je odlagao lopte nazad za štoperski par Mujakić - Dupovac, a previše komotno su se defanzivci Sarajeva pokušavali nositi sa agresivnim presingom gostiju te je to donosilo česte pogreške. Radnik je imao jednu šansu preko Hadžića čiji udarac je uspješno zaustavio Kovačević, prije nego je gostujući tim preko Aleksandra Glišića stigao do poravnanja.

Pidro nije dobro zatvorio svoju stranu u odbrani, nije se reakcijom iskazao ni Nihad Mujakić, a kompletna odbrana Sarajeva je djelovala smušeno i na kraju je Glišić pogodio mrežu Vladana Kovačevića.

Igru je otežavalo prilično nesportsko ponašanje gostiju, koji i nisu pokazivali previše želje da igraju, te su na sve moguće načine vršili opstrukciju igre.

Sarajevo nije stvaralo ozbiljnije šanse, rasla je nervoza, a u 70. minuti Husref Musemić je u igru uveo svog džokera Harisa Handžića, koji je ove sezone više puta postizao golove nakon ulaska sa klupe.

Već u 76. minuti, ova izmjena se isplatila. Dubinski centaršut Crepulje je glavom sjajno zahvatio Handžić, koji je na krivoj nozi uhvatio golmana gostiju Mladena Lučića.

Maksimalno nabijena atmosfera na stadionu Koševo nije se relaksirala ni nakon pogotka Handžića, a Sarajevo je ipak goste lakše kontrolisalo i uspijevalo je bez veće opasnosti da drži goste daleko od svog gola. Meč je okončan pobjedom Sarajeva rezultatom 2:1, nakon koje Bordo tim ima 27 bodova i ostaje na prvom mjestu na tabeli.

Izvor: sport1.ba

1. FK Sarajevo 11 4 2 37:13 37
2. HŠK Zrinjski 10 2 5 27:15 32
3. FK Željezničar 8 4 5 25:17 28
4. NK Široki Brijeg 6 8 3 18:10 26
5. FK Mladost DK 6 5 6 18:24 23
6. FK Sloboda 6 4 7 10:12 22
7. FK Radnik 5 6 6 14:15 21