Danas protiv FK Sloboda

20.04.2019 u 11:00h

Nakon remija protiv ekipe Širokog Brijega, FK Sarajevo danas očekuje utakmica 27. kola BH Telecom Premijer lige protiv FK Sloboda. Ovo će biti treći premijerligaški susret ova dva tima, a prethodna dva su završila pobjedom Bordo tima.

U 3. kolu na gostovanju u Tuzli Sarajevo je pobijedilo 0-1 pogotkom Krste Velkoskog u 45. minuti. Druga utakmica u okviru 14. kola također je završila pobjedom Bordo tima 1-0, a strijelac jedinog pogotka bio je ponovo Velkoski iz penala u 61. minuti.

Za utakmicu konkuriše sljedećih 18 igrača:

Kovačević, Dizdarević, Hebibović, Lazić, Mujakić, Šofranac, Dupovac, Crepulja, Stanojević, Šišić, Kapić, Resić, Halilović, Rahmanović, Tatar, Velkoski, Handžić, Ahmetović.

U prethodnom kolu Sarajevo je remiziralo protiv Širokog Brijega, a Sloboda je izgubila od GOŠK-a iz Gabele rezultatom 3-2.

AMAR RAHMANOVIĆ:Očekuje nas teška utakmica na teškom gostovanju. Sloboda se ispostavila kao tvrd domaćin, ne primaju mnogo golova, ali isto tako i ne daju mnogo. Mi imamo svoj cilj, a ako hoćemo da dođemo do tog cilja moramo danas pobijediti i tome se svi nadamo.“

Utakmica između FK Slobode i FK Sarajevo igra se u 16:30h na Gradskom stadionu „Tušanj“. Glavni sudac meča će biti Miloš Gigović, dok su njegovi pomoćnici Aleksandar Smiljanić i Dragan Petrović.