Čataković za dvadeset minuta postigao četiri gola Širokom Brijegu, 35-ti pogodak Hadžića

06.04.2016 u 20:08h

Juniori Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo, predvođeni sjajnim Hamzom Čatakovićem savladali su na današnjoj ligaškoj utakmici goste iz Širokog Brijega rezultatom 4:0. Strijelac sva četiri pogotka upravo je bio naš mladi napadač, koji predvodi listu strijelaca u Omladinskoj Premijer ligi Bih za juniore sa 16 pogodaka.

Iz prvog napada Sarajevo dolazi do vodstva. Rastoder je ubacio za Čatakovića, koji preciznim udarcem pogađa za vodstvo.  Nedugo poslije, Vazda je izveo slobodni udarac, a Čataković ponovo trese mrežu gostujućeg tima.  Najljepšti trenutak na utakmici desio se kada je Čataković u 15. minuti sjajno pogodio sa 18 metara. Svoj posljednji, ujedno i četvrti gol Čataković je postigao u 21. minuti utakmice, a gotovo nevjerovatno zvuči da je mladi napadač postigao i peti gol, ali je isti poništen zbog nedozovljene pozicije. Sjajna igra naših juniora protiv direktnog protivnika za sami vrh sigurno raduje stručni štab na čelu sa Sanjinom Alagićem.

U-19: FK Sarajevo 4:0 NK Široki Brijeg

FK Sarajevo: Trifković, Đurić, Zeljković, Vazda, Herić, Rastoder, Salčinović (Miletić), Smajlagić (Škrijelj), Čataković (Osmanović), Blagojević (Veladžić) i Gljiva (Avdić).

12928174_1731688633721059_5631811254116370870_n

Do sigurne pobjede na današnjoj zaostaloj utakmici 18. kola Omladinske Premijer lige Bosne i Hercegovine došli su i naši kadeti, koji su vršnjake Širokog Brijega savladali rezultatom 20. U jednoj kvalitetnoj i sadržajnoj utakmici, golovima Resića i Hadžića, kadeti klupske Akademije došli su do nove pobjede, te su zadržali prvo mjesto na ligaškoj tabeli. Vrijedi spomenuti da je mladi napadač, Nedim Hadžić, danas postigao svoj 35-ti gol u sezoni.

U-17: FK Sarajevo 2:0 NK Široki Brijeg

FK Sarajevo: Musemić, Tutundžić, Kurdić, Ragipović, Hadžić, Resić (Imamović), Islamović, Mehuljić (Salčin), Buljubašić (Mustafić), Đokanović i Šabanović.

U narednom kolu naše selekcije će gostovati Slaviji u Istočnom Sarajevu.