Golovima Osmanovića juniori Akademije FK Sarajevo savladali Iskru u Bugojnu u polufinalu Kupa

14.04.2016 u 19:32h

Juniori Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo ostvarili su gostujuću pobjedu u prvoj polufinalnoj utakmici omladinskog kupa Bosne i Hercegovine. Bordo akademci uspjeli su savladati kao gosti Iskru u Bugojnu rezultatom 2:1.

Susret između domaće Iskre i našeg Sarajeva bio je zanimljiv, a odigrao se pred više od 1.000 gledalaca.  Juniori Iskre došli su do vodstva u 21. minuti susreta poslije jednog prekida, a u drugom poluvremenu izabranici Sanjina Alagića zaigrali su još ofanzivnije što se isplatilo.

U 65.  minuti, Adnan Osmanović, koji se uspješno oporavio od povrede skočnog zgloba, postiže gol za poravnanje rezultata, a svojim drugim golom u trećoj minuti nadoknade izgubljenog vremena donio je veliku radost našem timu i prednost pred revanš u Sarajevu. Vrijedi istaći da su naši juniori aktuelni osvajači omladinskog kupa Bosne i Hercegovine, a  pobjedom u Bugojnu na korak su do plasmana u finale. Uzvratna utakmica između naše selekcije i Iskre igrat će se 20. aprila tekuće godine.

U-19: NK Iskra 1:2 FK Sarajevo

FK SARAJEVO: Kovačević, Zeljković, Đurić, Vazda (od 51. Osmanović), Gljiva (od 62. Veladžić), Herić, Smajlagić (od 51. Avdić), Miletić (od 14. Begenišić), Rastoder, Čataković (od 84. Agić), Blagojević U drugom polufinalnom duelu, Borac je sa 1-0 savladao Široki Brijeg.