Golovima Vazde, Čatakovića, Avdića, Smajlagića, Osmanovića, Krajišnika i Halavaća juniori Akademije u finalu Kupa BiH

21.04.2016 u 16:03h

Juniori Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo ostvarili su ubjedljivu pobjedu na uzvratnoj utakmici polufinala Kupa Bosne i Hercegovine. Naši juniori savladali su Iskru iz Bugojna u Trening centru FK Sarajevo visokim rezultatom, 10:0, te su se plasirali u finale Kupa Bosne i Hercegovine.

13046241_1764615383767931_979402893_n

Sarajevo je od samog početka krenulo sa napadima, a u prvoj minuti utakmice viđen je i gol. Čataković je iskosa sa lijeve strane pogodio za vodstvo. Desetak minuta poslije, isti igrač postiže i svoj drugi gol, da bi na 3:0 povisio Smajlagić. Do kraja prvog poluvremena, Vazda i Avdić su se upisali u strijelce, te se na odmor otišlo pri rezultatu 5:0.

Drugi dio utakmice izabranici Sanjina Alagića i Admira Hasančića nastavili su u istom tempu, a prvi gol u nastavku postigao je Krajišnik. Potom se i Osmanović upisao u strijelce, a Vazda je postigao još dva gola. Na samom kraju utakmice, Halavać je postigao gol za konačnih 10:0.

13046115_1764615377101265_7988006_n

Juniori Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo plasirali su se tako u finale ovog takmičenja, a kao aktuelni osvajač branit će trofej. Svog protivnika saznati će danas, nakon uzvratne utakmice juniora Širokog Brijega i banjalučkog Borca.

U-19: FK Sarajevo 10:0 NK Iskra Bugojno

FK Sarajevo: Trifković (Abdulahović), Zeljković (Bošnjak), Vazda, Avdić (Agić), Herić, Smajlagić (Osmanović), Čataković, Krajišnik, Rastoder, Škrijelj i Begenešić.