Juniori FK Sarajevo ubjedljivi protiv Hanyang Universityja

03.11.2019 u 13:02h

Juniori FK Sarajevo upisali su prvu pobjedu na BTN međunarodnom turniru u Vijetnamu. Izabranici Dženana Uščuplića danas su u susretu trećeg kola prve faze takmičenja savladali Hanyang University rezultatom 1:4.

Početni sastav: Dagoja, Husić, Makić, Dervišagić, Salčin, Đuderija, Živković, Nargalić, Salčinović, Mulaosmanović, Tabak

Poveo je Bordo tim u 17. minuti, kada je mrežu protivničke momčadi za 0:1 glavom zatresao Ammar Đuderija. To je bio i rezultat prvog poluvremena. Već na samom startu drugog dijela igre, tačnije u 48. minuti, Sarajevo stiže do drugog gola. Ovaj put je pogodio kapiten Đani Salčin i to direktno iz kornera.

U 60. minuti je bilo 0:3. Svoj drugi gol postigao je Ammar Đuderija. Hanyang University je u 62. stigao do gola preko Kim Woo Cheola, koji je bio precizan izvođač najstrožije kazne.

Pobjedu Bordo tima potvrdio je Đani Salčin svojim drugom golom iz slobodnog udarca u 84. minuti.

Prije ove pobjede juniori FK Sarajevo upisali su poraze od Japan Universityja (0:4) i U21 selekcije Vijetnama (1:2). Do kraja turnira im ostaje da odigraju meč za treće mjesto, koji je na programu 5. novembra.