Juniori i kadeti bordo kluba ubjedljivi protiv selekcija Borca iz Banja Luke

28.04.2014 u 09:08h

Polaznici Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo su u periodu od 22. do 25. aprila boravili u Hrvatskoj, tačnije u gradovima Makarska i Split, gdje su pored redovnih treninga odigrali i dvije prijateljske utakmice protiv vršnjaka splitskog Hajduka.

Naša U-17 selekcija zabilježila je poraz rezultatom 3:2, a golove su postigli Smajlagić i Bošnjak. U-19 selekcija bordo kluba, uspjela je ostvariti visoku pobjedu nad vršnjacima Hajduka, pobjedivši 5:0. Strijelci su bili Handžić, Bašović, Plakalo i Anđušić, koji se dva puta upisivao u strijelce.

Najzanimljivije detalje sa pomenute dvije utakmice, te izjave trenera i naših talentovanih omladinaca, možete pogledati na sljedećem videu:

Na putu do dresa prvog tima Fudbalskog kluba Sarajevo nema predaha, te su tako naše selekcije odmah po povratku iz Hrvatske, odigrale utakmice 24. kola Omladinske Premijer lige Bosne i Hercegovine, na pomoćnom terenu Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović-Hase", protiv vršnjaka banjalučkog Borca.

Prvu utakmicu odigrala je naša U-17 selekcija, koja je zahvaljujući odličnoj igri slavila visoku pobjedu rezultatom 4:1. Pogađali su Vazda, Osmanović, Bošnjak i Aletić.

U-17: FK Sarajevo 4:1 FK Borac Banja Luka

FK Sarajevo: Sujić, Smajlagić (Aletić), Osmanović (Međuseljac), Dursun (Pidro), Kadušić,Rastoder, Mujakić, Bošnjak, Avdić (Draganović), Miletić i Vazda.

Nisu ni omladinci naše U-19 selekcije odigrali ništa lošiju utakmicu. Pobijedili su juniore Borca rezultatom 4:0, a golove u prvom poluvremenu su postigli: Anđušić, Burović i Kapić, dok je Handžić sjajnim udarcem u posljednjim minutama utakmice postavio krajnji rezultat.

U-19: FK Sarajevo 4:0 FK Borac Banja Luka

FK Sarajevo: Plakalo, Pendek (Kulalić), Burović (Bašović), Aganspahić, Handžić, Mešić (Ćatić), Zukić, Anđušić, Kapić (Dursun), Mihojević (Herić) i Tahiri.

U narednom kolu, naše selekcije dočekat će ekipe Rudara iz Prijedora.