Juniori osvojili Kup Kantona Sarajevo

10.06.2014 u 08:26h

U-19 selekcija Fudbalskog kluba Sarajevo osvojila je Kup Fudbalskog Saveza Kantona Sarajevo. Na jučerašnjoj finalnoj utakmici, koja je odigrana u Vogošći, na stadionu "Hakija Mršo", naši juniori savladali su vršnjake Željezničara rezultatom 2:0.

Iako je ekipa Željezničara imala inicijativu na početku utakmice, ipak, rezultatske promjene na utakmici nije bilo u prvom dijelu. U nastavku, naši omladinci su izašli znatno odlučnije, te zasluženo zabilježili pobjedu.

Prvi gol na utakmici postavio je Anđušić, koji je lijepo primio loptu, te matirao golmana Željezničara. Period do drugog gola obilježili su česti napadi Sarajeva, koji nisu urodili plodom. U 75. minuti, inicijativa naših omladinaca se isplatila.

Napravljen je prekršaj nad Handžićem, na nekih 20 metara od gola Željezničara. Kapić je uzeo loptu i lijepim udarcem postigao gol, te na taj način zaključio dobru igru naših omladinaca.

Čestitke našim omladincima i trenerima na pobjedi i novom trofeju u klupskim vitrinama.

U-19 FK Sarajevo 2:0 FK Željezničar

FK Sarajevo: Plakalo, Tahiri, Rastoder, Pendek, Zukić (od 81. Kadušić), Radovac, Handžić, Kapić (od 87. minute Avdić), Aganspahić, Herić (od 80. minute Vazda) i Anđušić.

FK Željezničar: Ćeman, Količić, Hadžović (od 80. minute Kovačić), Memija, Zulčić, Mekić (od 88. minute Hasanović), Hasković, Sadiković (od 72. minute Đono), Beganović, Kašić i Grebenar (od 75. minute Hiroš).