Kadeti Akademije FK Sarajevo savladali Velež na gostujućem terenu

19.10.2015 u 20:28h

Selekcije Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo proteklog vikenda odigrale su nove ligaške utakmice. Naši pioniri, igrali su protiv druge ekipe Sarajeva, koja se nalazi u istoj grupi Omladinske lige Kantona Sarajevo. Utakmica između dva Bordo-bijela sastava, završena je pobjedom prve selekcije rezultatom 2:0, a golove su postigli Džokanović i Islamović.

U-15: FK Sarajevo 2:0 FK Sarajevo II

FK Sarajevo: Jokić, Jašarević, Islamović, Čičkušić, Vitlar, Liješnić, Hasančić, Ahmić, Hubijar, Hadžić i Džokanović. Još su igrali Vintonji, Nargalić, Čengić i Ljuma.

FK Sarajevo II: Krkalić, Ferhatović, Sjenar, Mulaosmanović, Karić, Mahmutović, Rizvo, Vintonji, Dževlan, Džuderija i Obuća. Još su igrali Grgić i Halilagić.

Naši kadeti savladali su vršnjake Veleža na gostujućem terenu rezultatom 1:0, u sklopu 12. kola Omladinske Premijer lige Bosne i Hercegovine. Pobjedonosni gol na utakmici postigao je Sanin Klarić u 53. minuti, te je našem timu donio jedanaestu pobjedu u dvanaestoj ligaškoj utakmici.

U-17: FK Velež 0:1 FK Sarajevo

FK Sarajevo: Jovičić, Tutundžić, Sadiku, Rušović (Mustafić), Čerimić (Hadžić), Pozder, Klarić, Salčin (Ragipović), Buljubašić (Džaferović), Šušić (Resić) i Civić.

Juniori Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo podijelili su bodove sa Veležom. Utakmica, koja je također odigrana u Mostaru, okončana je rezultatom 1:1, a gol za našu selekciju postigao je Hamza Čataković.

U-19: FK Velež 1:1 FK Sarajevo

FK Sarajevo: Sujić, Đurić, Begenišić, Vazda, Avdić (od 86. minute Blagojević), Herić, Osmanović (od 73. minute Šehić), Rastoder, Škrijelj (od 62. minute Husaković), Gljiva (od 56. minute Jezerkić), Čataković.

Pioniri Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo u narednom kolu dočekuju Novi Grad, a kadeti i juniori vršnjake Mladosti iz Doboja kod Kaknja.