Kadetski reprezentativci Hadžić, Mehuljić, Sadiku i Resić nastupili za prvi tim FK Sarajevo

27.03.2016 u 12:23h

Na jučerašnjoj prijateljskoj utakmici prvog tima FK Sarajevo, u kojoj je Bordo klub odmjerio snage sa TOŠK-om u Tešnju, veliki broj mladih igrača iz klupske Akademije je dobilo priliku za nastup. Kapitensku traku na utakmici nosio je dvadesetogodišnji Samir Radovac, a pored njega, nastupili su još: Emir Plakalo, Advan Kadušić, Elvedin Herić, Marko Mihojević i Hamza Čataković, te još nekoliko mlađih igrača.  Naime, u drugom poluvremenu utakmice, stručni šta je ukazao priliku četvorici kadeta, koji su svojim odličnim nastupima u dresu U-17 reprezentacije BiH napravili veliki doprinos u historijskom plasmanu naše države na prvo Evropsko prvenstvo u mlađim uzrastima. Tako su u drugom dijelu utakmice pred tešanjsku publiku istrčali Nedim Hadžić, Ergin Mehuljić, Ševkija Resić i Rijad Sadiku.

111

Za tri naša kadeta, jučerašnja utakmica u Tešnju, u kojoj je Bordo klub ostvario pobjedu rezultatom 2:1, predstavljala je prvi nastup u dresu prvog tima Fudbalskog kluba Sarajevo. Talentovani napadač Nedim Hadžić, veznjak Ergin Mehuljić i krilni fudbaler Ševkija Resić, odigrali su svoje prve minute sa kolegama iz prvog tima, dok je defanzivac Rijad Sadiku, koji je inače najmlađi učesnik jučerašnje utakmice obzirom da je rođen 2000. godine, već ranije imao priliku da nastupa na jednoj prijateljskoj utakmici. Podsjećamo, Sadiku je odigrao nekoliko minuta na utakmici protiv Famosa u Vojkovićima u julu 2015. godine.

Fotografije sa jučerašnje utakmice između TOŠK-a i Sarajeva možete pogledati klikom na LINK.