Kompletirano 9. kolo Omladinske Premijer lige BiH.

01.10.2013 u 23:56h

Proteklog vikenda, odigrane su utakmice 9. kola Omladinske Premijer lige Bosne i Hercegovine. U-19 i U-17 selekcije Sarajeva gostovale su u Banjoj Luci vršnjacima Borca i neporažene su se vratile u Sarajevo.

U-17 selekcija Sarajeva bila je blizu osvajanja sva tri boda. Uprkos vodstvu na poluvremenu od 2:1, kadeti Borca su u drugom poluvremenu uspjeli poravnati rezultat.

FK Borac 2:2 FK Sarajevo

Strijelci: Čavčić, Vazda

FK Sarajevo: Suljić, Rastoder, Zeljković, Vazda (63' Šahović), Kulalić, Salihagić, Čavčić (76' Aletić), Srna, Mujakić, Bogilović, Kadušić. Trener: Emir Karahmet.

Sjajnu utakmicu u Banjoj Luci pružila je naša U-19 selekcija. Izabranici Dženana Uščuplića slavili su pobjedu rezultatom 5:3. Ponajbolji pojedinac utakmice bio je napadač Tarik Handžić koji je postigao čak tri pogotka.

FK Borac 3:5 FK Sarajevo

Strijelci: T. Handžić (3), Kapić, Rešidović.

FK Sarajevo: Plakalo, Kadrić, Kapić, F. Handžić, Đono (64' Božić), Geca, Mešić (90' Čalija), T. Handžić (83' Sikira), Pendek, Ajnadžić, Gljiva (74' Rešidović). Trener: Dženan Uščuplić.

U narednom kolu, naši omladinci gostuju Rudaru iz Prijedora.