Pioniri FK Sarajevo (godište '99.) osvojili prvo mjesto i zlatnu medalju na VIII Balkan Fudbal Kup.

06.12.2012 u 11:01h

Pioniri FK Sarajevo (godište '99.) osvojili  prvo mjesto i zlatnu medalju na VIII Balkan Fudbal Kup.

Protekli vikend je u Novom Pazaru završen 8. Balkanski turnir (VIII Balkan Fudbal Kup) u malom fudbalu pod sloganom "Fudbalom protiv droge, rasizma i nacionalizma - STOP diskriminaciji, stop nacionalizmu, stop rasizmu."

Na ovom turniru, Bosnu i Hercegovinu su predstavljali Omladinski pogodni FK Sarajevo i FK Željezničar. U konkurenciji ekipa iz BiH, Makedonije, Srbije i Crne Gore, ekipa FK Sarajevo ('99. godište), pod trenerskim vodstvom Muhidina Teskeredžića u finalu turnira se sastala sa ekipom FK Sloboda iz Užica - Srbija, koju je pobijedila rezultatom 1:0. Time je osvojila prvo mjesto na turniru. Pobjednički gol za ekipu Sarajeva dao je Imran Memović .

Mladi nogometaši FK Sarajevo su ovom pobjedom ponijeli laskavu titulu najbolje ekipe na Balkanu u kategoriji 1999. godište. Golman FK Sarajevo, Adin Kadrić, proglašen je za najboljeg golmana turnira u ovoj kategoriji.

Igrači koji su učetvovali na turniru "VIII BALKAN FUDBAL KUP 2012" u Novom Pazaru:

Kadrić Adin (Proglašen za najboljeg golmana turnira), Nikolić Mirza, Ovčina Amer, Bjelak Advan, Arnautović Ahmed Muhamed, Ogrešević Salem, Pozder Armin, Memović Imran, Sijerčić Anur, Kozica Kenan, Bešić Adi, Kurtović Tarik, Murtić Elmin, Kožljak Nidal, Trener: Muhidin Teskeredžić