Pioniri šampioni Bosne i Hercegovine!

02.07.2015 u 13:08h

Pioniri Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo postali su prvaci Bosne i Hercegovine u konkurenciji do 15 godina!

Posljednja utakmica, odigrana protiv vršnjaka dobojske Sloge na pomoćnom terenu Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović-Hase", koja im je osigurala naslov prvaka, završena je rezultatom 6:2, dok je utakmica u Doboju završena rezultatom 1:0 u korist domaćina.

Uzvratna utakmica počela je ofanzivnom igrom naših dječaka. Već u 3. minuti, Sarajevo je povelo. Čerimić se najbolje snašao u šesnaestercu i postigao gol. Sedam minuta poslije, rezultat je već glasio 2:0, a strijelac je bio Šabić.

Gosti iz Doboja uspjeli su postići pogodak odmah u narednom napadu, a u 14. minuti, Čerimić je ponovo zatresao mrežu Sloge. Sjajno otvaranje utakmice od strane naših pionira potvrdio je i Imamović, koji je u 16. minuti postigao četvrti pogodak u mreži gostiju. Par minuta pred kraj prvog dijela susreta, pomenuti igrač je postigao još jedan gol, za 5:1. U posljednjim trenucima prvog poluvremena, igrači Sloge uspijevaju smanjiti rezultatsku prednost, te se na odmor otišlo pri rezultatu od 5:2. Konačan rezultat od 6:2 postavljen je u 61. minuti, kada se Imamović po treći put upisao u listu strijelaca.

14357685616746

Nakon utakmice, uslijedila je ceremonija proglašenja pobjednika, a pehare i medalje finalistima uručili su generalni sekretar NS/FS BiH, Jasmin Baković, i direktor sektora za takmičenje i upravljanje događajima, Elmir Pilav.

Podsjećamo, naši pioniri su prvo osvojili titulu u okviru Kantonalne lige FSKS sa gol razlikom 71:5. Zatim su odigrali dvomeč sa Goraždom, koji je odlučio o prolasku u pionirsku završnicu u okviru čitave države, te slavili ukupnim rezultatom 26:1. Nakon toga su uslijedile utakmice u okviru 1/4 finala protiv Bileće, a Sarajevo je prošlo dalje ukupnim rezultatom 3:1. U 1/2 finala je savladan zenički Tempo Sport ukupnim rezultatom 5:1.

Slavlje naših dječaka se prenijelo sa Koševa u Ćevabdžinicu Petica - Ferhatović, gdje su pioniri Bordo kluba proslavili ukupno peti trofej Fudbalskog kluba Sarajevo u ovoj sezoni. Jednu od najuspješnijih sezona klupske historije započeli su juniori, osvajanjem Kupa Bosne i Hercegovine, potom su pioniri osvojili naslov prvaka Omladinske lige Kantona Sarajevo, a kadeti postali prvaci Bosne i Hercegovine. Naši seniori, također, krunisali su sjajnu sezonu osvajanjem naslova prvaka države, a na kraju, kao što smo prethodno istakli, U-15 selekcija Akademije je ponovila uspjeh prvog tima u svojoj konkurenciji.

8f7d463bcc6f0094678b6ba4a97a0eb38a34270e80f48a4443d101f6cbbd4f92

Vrijedi istaći da Ćevabdžinica Petica - Ferhatović učestvuje u Loyalty Bordo Card projektu Fudbalskog kluba Sarajevo, te da svim našim članovima daje popust od 5% na cjelokupan račun.

FK Sarajevo 6:2 NK Sloga

FK Sarajevo: Kršić, Rušović, Sadiku, Šabić, Bezdrob, Mušović (Varešanović), Imamović (Hasančić), Čerimić (Kalem), Salčin (Čengić), Šušić (Mujić) i Šehić.