FK Sarajevo Home           |    Kontakt   /   EN | BS

Pobjede pionira, kadeta i juniora

05.10.2018 u 11:00h

Pobjede pionira, kadeta i juniora

U okviru Premijer omladinske lige BiH u srijedu 3.10. odigrane su dvije utakmice gdje su U-15 i U-17 selekcije odmjerile snage protiv ekipa FK Radnik.

Početni sastav U-15 selekcije: Brkić Ajdin, Nikolić Janko, Mujkić Nermin, Demirović Murat, Ivanković Mihael, Bajrić Jahja, Ramić Irfan, Ališah Haris, Bijelonja Nermin, Drina Ajdin i Huskić Muhamed.

U nastavku priliku za igru su dobili Karić Belmin, Šćeta Omer i Pekić Strahinja.

 Bordo tim je na kraju slavio sa 1 – 3, a pogotke su postigli Bijelonja x2 i Demirović.

Kadeti su također savladali ekipu FK Radnik rezultatom 0 – 1. Odlučujući pogodak u drugom poluvremenu je postigao Živković u 63. minuti.

Početni sastav U-17 selekcije: Šahinović Muhamed, Živković Mihajlo, Fetahović Aldin, Mulaosmanović Emir, Obuća Eldar, Đuderija Ammar, Šuvalija Alden, Ćosić Benjamin, Kečanović Elvedin, Tabak Amer i Hodžić Faruk.

U nastavku priliku su dobili Sejmenović Irman, Hajdarević Dženit, Nezirović Edd i Dževlan Bakir.

U okviru Juniorskog Kupa NS FbiH 18/19 u srijedu 3.10. odigran susret između HNK Orašje i FK Sarajevo. Akademci FK Sarajevo su na kraju slavili rezultatom 2 – 11.

Početni sastav U-19 selekcije: Demirović Adin, Čičkušić Adin, Bradarić Mirza, Sabljica Amar, Hasančić Tarik, Konjalić Haris, Salčin Đani, Junuzović Arnes, Gusinjac Almir, Jašarević Amar i Šabić Muhamed.

Priliku za igru u nastavku su dobili: Đokanović Andrej, Hasanović Ahmed, Nargalić Salko i Sojkić Adin-Asim.

Golove za FK Sarajevo su postigli: Konjalić x2, Salčin, Jašarević, Junuzović x2, Nargalić x3, Sojkić, Šabić.

Za vikend juniori dočekuju ekipu FK Velež u TC Butmir. Utakmica je na programu u subotu 06.10. u 15.30h.


Tabela

1. FK Sarajevo 16 5 2 51:16 53
2. HŠK Zrinjski 13 5 5 32:17 44
3. FK Željezničar 10 5 8 31:24 35
4. NK Široki Brijeg 8 11 4 25:18 35
5. FK Radnik 8 8 7 20:17 32
6. NK Čelik 8 7 8 22:31 31
7. FK Sloboda 8 6 9 14:16 30
8. FK Mladost DK 8 6 9 24:31 30
9. FK Tuzla City 6 6 11 21:29 24
10. FK Zvijezda-09 5 8 10 19:32 23
11. NK GOŠK 4 7 12 16:33 19
12. FK Krupa 3 8 12 22:33 17