Pobjede pionira, kadeta i juniora

05.10.2018 u 11:00h

U okviru Premijer omladinske lige BiH u srijedu 3.10. odigrane su dvije utakmice gdje su U-15 i U-17 selekcije odmjerile snage protiv ekipa FK Radnik.

Početni sastav U-15 selekcije: Brkić Ajdin, Nikolić Janko, Mujkić Nermin, Demirović Murat, Ivanković Mihael, Bajrić Jahja, Ramić Irfan, Ališah Haris, Bijelonja Nermin, Drina Ajdin i Huskić Muhamed.

U nastavku priliku za igru su dobili Karić Belmin, Šćeta Omer i Pekić Strahinja.

Bordo tim je na kraju slavio sa 1 – 3, a pogotke su postigli Bijelonja x2 i Demirović.

Kadeti su također savladali ekipu FK Radnik rezultatom 0 – 1. Odlučujući pogodak u drugom poluvremenu je postigao Živković u 63. minuti.

Početni sastav U-17 selekcije: Šahinović Muhamed, Živković Mihajlo, Fetahović Aldin, Mulaosmanović Emir, Obuća Eldar, Đuderija Ammar, Šuvalija Alden, Ćosić Benjamin, Kečanović Elvedin, Tabak Amer i Hodžić Faruk.

U nastavku priliku su dobili Sejmenović Irman, Hajdarević Dženit, Nezirović Edd i Dževlan Bakir.

U okviru Juniorskog Kupa NS FbiH 18/19 u srijedu 3.10. odigran susret između HNK Orašje i FK Sarajevo. Akademci FK Sarajevo su na kraju slavili rezultatom 2 – 11.

Početni sastav U-19 selekcije: Demirović Adin, Čičkušić Adin, Bradarić Mirza, Sabljica Amar, Hasančić Tarik, Konjalić Haris, Salčin Đani, Junuzović Arnes, Gusinjac Almir, Jašarević Amar i Šabić Muhamed.

Priliku za igru u nastavku su dobili: Đokanović Andrej, Hasanović Ahmed, Nargalić Salko i Sojkić Adin-Asim.

Golove za FK Sarajevo su postigli: Konjalić x2, Salčin, Jašarević, Junuzović x2, Nargalić x3, Sojkić, Šabić.

Za vikend juniori dočekuju ekipu FK Velež u TC Butmir. Utakmica je na programu u subotu 06.10. u 15.30h.

1. FK Sarajevo 11 4 2 37:13 37
2. HŠK Zrinjski 10 2 5 27:15 32
3. FK Željezničar 8 4 5 25:17 28
4. NK Široki Brijeg 6 8 3 18:10 26
5. FK Mladost DK 6 5 6 18:24 23
6. FK Sloboda 6 4 7 10:12 22
7. FK Radnik 5 6 6 14:15 21
8. NK Čelik 5 6 6 14:22 21