Pobjedom protiv Željezničara do polufinala Kupa prijateljstva

07.06.2019 u 15:20h

Ekipa Sarajeva savladala je Željezničar rezultatom 3:1 u četvrtfinalu Kupa prijateljstva na Zlatiboru. Prvi pogodak za Bordo tim postigao je Tarik Hasančić u 18. minuti susreta. U drugom dijelu utakmice, Sarajevo preko Mulaosmanovića udvostručuje prednost. Strijelac jedinog pogotka za Željezničar bio je Ramić u 56. minuti, a konačan rezultat sedam minuta kasnije postavlja Šuvalija.

Pobjedom protiv gradskog rivala, Sarajevo je ostvarilo prolazak u polufinale Kupa prijateljstva gdje će snage odmjeriti sa ekipom Partizana.

Na turniru Kup prijateljstva na Zlatiboru od 3 do 9. juna Sarajevo predstavljaju Amar Sirćo, Petar Stanić, Haris Konjalić, Adin Čičkušić, Ermin Kadrić, Salko Nargalić, Almir Gusinjac, Amar Sabljica, Tarik Hasančić, Emrah Makić, Ammar Behmen, Alden Šuvalija, Amer Tabak, Emir Mulaosmanović, Eldar Obuća, Ammar Džuderija, Bakir Dževlan, Aldin Fetahović, Elvedin Kečanović i Sanjin Gušo.

U dosadašnjem dijelu turnira Sarajevo je unutar grupe B snage odmjerilo sa ekipama Budućnost iz Podgorice i Vojvodinom. U prvom susretu Bordo tim je upisao poraz od 1:0, dok je u drugoj utakmici golovima Sabljice u 25. i Gusinjca u 58.  minuti susreta ostvarena pobjeda od 2:1 protiv Vojvodine.