Polaznici Akademije FK Sarajevo zabilježili pobjede.

04.03.2014 u 11:08h

Polaznici Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo, pobjedama su započeli svoj pohod na odbranu šampionskog naslova prvaka Bosne i Hercegovine u konkurenciji juniora i kadeta.

Naša U-19 selekcija, pobjedila je vršnjake mostarskog Zrinjskog, rezultatom 1:0. Strijelac pobjedonosnog gola bio je Samir Radovac u 86. minuti utakmice.

U-19: FK Sarajevo 1:0 HŠK Zrinjski

Strijelac: Radovac

FK Sarajevo: Plakalo, Pendek, Zukić, Mihojević, Burović (77' Geca), Radovac, Anđušić (83' Dursun), Kapić (77' Bašović), Mešić, Tahiri, Aganspahić (70' Handžić). Trener: Adnan Čorbo.

I naša U-17 selekcija zabilježila je minimalnu pobjedu protiv selekcije Zrinjskog. Napadač naših kadeta, Kemal Salihagić, nastavio je svoju golgetersku seriju i u proljetnom dijelu sezone, postigavši gol u sedmoj minuti utakmice.

U-17: FK Sarajevo 1:0 HŠK Zrinjski

Strijelac: Kemal Salihagić

FK Sarajevo: Sujić, Vazda, Avdić, Herić, Salihagić, Kadušić, Medžuseljac (80' Resić), Rastoder, Mujakić, Dursun (56' Škrijelj), Miletić (63' Pidro). Trener: Esad Selimović

U narednom kolu, naši omladinci odmjeriti će snage protiv vršnjaka Slavije.