Premijer omladinska liga: Pobjeda pionira, remi kadeta i poraz juniora proteklog vikenda

24.09.2018 u 15:20h

Proteklog vikenda u Trening Centru Butmir odigrane su utakmice 10. kola Premijer omladinske lige za selekcije pionira i kadeta i 7. kola za juniorsku selekciju.

Pionirska selekcija predvođena Memnunom Suljagićem ovog vikenda je jedina odnijela pobjedu u kojoj je ekipa FK Krupa poražena rezultatom 3-0. Strijelci za FK Sarajevo su bili Nermin Bijelonja u 35. minuti, Nihad Mujkić u 38.minuti i Haris Ališah u 58. minuti utakmice.

Početni sastav U-15 selekcije činili su: Brkić Ajdin, Nikolić Janko, Mujkić Nermin, Demirović Murat, Ivanković Mihael, Bajrić Jahja, Ramić Irfan, Ališah Haris, Bijelonja Nermin, Drina Ajdin i Huskić Muhamed.

U nastavku utakmice priliku za igru su dobili Hodžić Amel, Radović Milan, Karić Belmin, Šćeta Omer i Pekić Strahinja.

Utakmica kadeta je bila na programu u 16:00h, a završena je rezultatom 0-0.

Početni sastav U-17 selekcije: Šahinović Muhamed, Živković Mihajlo, Fetahović Aldin, Ćosić Benjamin, Dževlan Bakir, Mulaosmanović Emir, Đuderija Ammar, Šuvalija Alden, Kečanović Elvedin, Tabak Amer i Hodžić Faruk.

U nastavku utakmice priliku za igru su dobili Nezirović Edd, Obuća Eldar i Viteškić Salih.

U nedjelju, 23. septembra, juniori su igrali utakmicu protiv ekipe HŠK Zrinjski. Utakmica je završena rezultatom 0-1, a jedini pogodak na utakmici za gostujući tim postigao je Mateo Ramljak na samom početku drugog poluvremena u 46. minuti.

Početni sastav U-19 selekcije:  Dizdarević Belmin, Čičkušić Adin, Bradarić Mirza, Sabljica Amar, Hasančić Tarik, Dervišagić Kenan, Salčin Đani, Hasanović Ahmed, Imamović Armin, Jašarević Amar, Šabić Muhamed.

U nastavku utakmice priliku za igru su dobili Nargalić Salko, Konjalić Haris, Junuzović Arnes i Gusinjac Almir.

U okviru 11. Kola Premijer omladinske lige BiH, selekcije pionira i kadeta utakmice igraju protiv selekcija NK Široki Brijeg u gostima, a juniri će snage odmjeriti protiv ekipe FK Sloboda Tuzla.