FK Sarajevo Home           |    Kontakt   /   EN | BS

Premijer omladinska liga: Pobjeda pionira, remi kadeta i poraz juniora proteklog vikenda

24.09.2018 u 15:20h

Premijer omladinska liga: Pobjeda pionira, remi kadeta i poraz juniora proteklog vikenda

Proteklog vikenda u Trening Centru Butmir odigrane su utakmice 10. kola Premijer omladinske lige za selekcije pionira i kadeta i 7. kola za juniorsku selekciju.

Pionirska selekcija predvođena Memnunom Suljagićem ovog vikenda je jedina odnijela pobjedu u kojoj je ekipa FK Krupa poražena rezultatom 3-0. Strijelci za FK Sarajevo su bili Nermin Bijelonja u 35. minuti, Nihad Mujkić u 38.minuti i Haris Ališah u 58. minuti utakmice.

Početni sastav U-15 selekcije činili su: Brkić Ajdin, Nikolić Janko, Mujkić Nermin, Demirović Murat, Ivanković Mihael, Bajrić Jahja, Ramić Irfan, Ališah Haris, Bijelonja Nermin, Drina Ajdin i Huskić Muhamed.

U nastavku utakmice priliku za igru su dobili Hodžić Amel, Radović Milan, Karić Belmin, Šćeta Omer i Pekić Strahinja.

Utakmica kadeta je bila na programu u 16:00h, a završena je rezultatom 0-0.

Početni sastav U-17 selekcije: Šahinović Muhamed, Živković Mihajlo, Fetahović Aldin, Ćosić Benjamin, Dževlan Bakir, Mulaosmanović Emir, Đuderija Ammar, Šuvalija Alden, Kečanović Elvedin, Tabak Amer i Hodžić Faruk.

U nastavku utakmice priliku za igru su dobili Nezirović Edd, Obuća Eldar i Viteškić Salih.

U nedjelju, 23. septembra, juniori su igrali utakmicu protiv ekipe HŠK Zrinjski. Utakmica je završena rezultatom 0-1, a jedini pogodak na utakmici za gostujući tim postigao je Mateo Ramljak na samom početku drugog poluvremena u 46. minuti.

Početni sastav U-19 selekcije:  Dizdarević Belmin, Čičkušić Adin, Bradarić Mirza, Sabljica Amar, Hasančić Tarik, Dervišagić Kenan, Salčin Đani, Hasanović Ahmed, Imamović Armin, Jašarević Amar, Šabić Muhamed.

U nastavku utakmice priliku za igru su dobili Nargalić Salko, Konjalić Haris, Junuzović Arnes i Gusinjac Almir.

U okviru 11. Kola Premijer omladinske lige BiH, selekcije pionira i kadeta utakmice igraju protiv selekcija NK Široki Brijeg u gostima, a juniri će snage odmjeriti protiv ekipe FK Sloboda Tuzla.


Tabela

1. FK Sarajevo 20 7 5 66:20 67
2. HŠK Zrinjski 19 7 6 46:22 64
3. NK Široki Brijeg 13 14 5 36:22 53
4. FK Željezničar 13 8 11 40:32 47
5. NK Čelik 11 9 12 29:48 42
6. FK Radnik 9 14 9 28:26 41
7. FK Mladost DK 11 7 14 33:44 40
8. FK Sloboda 10 8 14 22:30 38
9. FK Zvijezda-09 9 10 13 33:45 37
10. FK Tuzla City 9 9 14 32:41 36
11. FK Krupa 8 9 15 39:45 33
12. NK GOŠK 5 8 19 25:52 23