Radovac u posljednjoj minuti pogodio za pobjedu U-19 selekcije.

17.03.2014 u 10:09h

U sklopu 18. kola Omladinske Premijer lige Bosne i Hercegovine, juniori i kadeti Fudbalskog kluba Sarajevo dočekali su vršnjake Širokog Brijega na pomoćnom terenu stadiona "Asim Ferhatović-Hase".

Naša U-19 selekcija zabilježila je izuzetno važnu pobjedu. Posljednjih deset minuta utakmice obilježilo je čitav susret. U 81. minuti, Široki je iznenada došao do vodstva. Gol u mreži Emira Plakala probudio je naše juniore, koji su do kraja utakmice uspjeli preokrenuti rezultat u svoju korist. Samo dvije nakon primljenog gola, Marko Mihojević je pogodio za poravnanje rezultata, dok je u samom finišu utakmice Samir Radovac postigao pobjednosni gol za naše juniore.

U-19: FK Sarajevo 2:1 NK Široki Brijeg

FK Sarajevo: Plakalo, Burović (53' Ajnadžić), Kapić (68' Bašović), Geca (85' Kulalić), Mihojević, Mešić, Anđušić, Handžič (53' Aganspahić), Pendek, Tahiri, Radovac.

U drugoj utakmici, naša U-17 selekcija, nažalost, nije uspjela da savlada vršnjake iz Širokog Brijega. Zanimljiva fudbalska predstava, u kojoj je gol za Sarajevo postigao Anes Vazda, završena je rezultatom 1:1.

U-17: FK Sarajevo 1:1 NK Široki Brijeg

FK Sarajevo: Sujić, Smajlagić (55' Dursun), Vazda, Avdić, Herić, Salihagić (55' Pozder), Kadušić, Medžuseljac (73' Pidro), Rastoder, Mujakić, Miletić.

U narednom kolu, naši omladinci će gostovati Leotaru u Trebinju.