Remi pionira, pobjeda kadeta, poraz juniora

06.05.2019 u 10:14h

Proteklog vikenda selekcije pionira, kadeta i juniora FK Sarajevo odigrale su prvenstvene utakmice.

Pioniri i kadeti igrali su 6. kolo Elitne lige, a protivnik im je bio FK Sloboda.

Početni sastav U-15:

Brkić, Mujkić, Demirović, Ivanković, Bajrić, Nikolić, Ališah, Bijelonja, Pekić, Ćerimović, Karić.

Pioniri su odigrali neriješeno 1:1, a strijelac za Sarajevo bio je Nermin Bijelonja u 10. minuti susreta.

Početni sastav U-17:

Šahinović, Ćosić, Gušo, Mulaosmanović, Tabak, Sejmenović, Viteškić, Ramić, Kečanović, Hodžić, Hajdarević.

Kadeti trenera Admira Hasančića pobijedili su kadete FK Sloboda rezultatom 1:2, a strijelci za bordo tim bili su Tarik Ramić (33') i Eldar Obuća (84')

Početni sastav U-19:

Dizdarević, Konjalić, Bradarić, Sabljica, Kadrić, Nargalić, Hasanović, Salčin, Junuzović, Imamović, Čičkušić.

Selekcija juniora FK Sarajevo igrala je 22. kolo Premijer omladinske lige u Mostaru protiv ekipe FK Velež, a meč je završen 2:1 u korist domaće ekipe. Jedini pogotak za Sarajevo postigao je Ahmed Hasanović u 47. minuti.

U sljedećom kolu pionire i kadete FK Sarajevo očekuje meč u TC Butmir protiv selekcija NK Čelik, dok juniori bordo tima sutra u 17 sati u Zenici igraju finalnu uakmicu Omladinskog Kupa BiH protiv FK Sloboda.