Remi pionira, pobjeda kadeta u gradskom derbiju

22.05.2019 u 17:07h

Danas su u Trening centru Butmir odigrani zaostali mečevi 7. kola Elitne lige za pionire i kadetevizmeđu FK Sarajevo i NK Željezničar.

Gradski derbi u konkurenciji pionira završio je rezultatom 1:1, dok su kadeti FK Sarajevo porazili svoje protivnike rezultatom 4:0.

Početni sastav U-15:

Brkić, Nikolić, Mujkić, Demirović, Ivanković, Bajrić, Ramić, Ališah, Bijelonja, Pekić, Numanović.

Prvo poluvrijeme utakmice proteklo je u izjednačenoj igri oba tima i bez pravih prilika. Vrijedi izdvojiti dvije sjajne intervencije golmana Sarajeva Brkića koji je zaustavio šuteve gostiju.

Na početku drugog poluvremena Željezničar stiže do vodstva. Nakon prekršaja dosuđen je jedanaesterac, a siguran izvođač je Mašala u 43. minuti.

U 62. minuti Sarajevo je imalo dvije odlične šanse, ali je golman gostiju Bjelica odlično reagovao, te je meč završen rezultatom 1:1.

Početni sastav U-17:

Šahinović, Ćosić, Džafić, Sejmenović, Tabak, Đuderija, Šuvalija, Mulaosmanović, Kečanvoić, Hajdarević, Hodžić.

Kadeti Bordo tima stižu do vodstva u 21. minuti kada Tabak udarcem sa 18 metara savladava golmana gostiju.  Devet minuta kasnije igrač gostiju nespretno reaguje i postiže autogol za 2:0.

Na kraju prvog poluvremenu, u 43. minuti Hajdarević povećava vodstvo Sarajeva na 3:0.

U drugom poluvremenu odlična igra Sarajeva krunisana je sjajnim pogotkom Mešića koji postavlja konačan rezultat 4:0.