Selekcije Akademije odigrale prijateljske utakmice protiv FK Dizdaruša i Akademije Šabić

23.12.2014 u 09:40h

Polaznici Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo zvanično su na zasluženoj zimskoj pauzi. Veliki broj utakmica i treninga, te učešća na internacionalnim turnirima obilježili su proteklih pola godine rada u našoj Akademiji. Proteklog vikenda, naši omladinci su odigrali i posljednje prijateljske utakmice, prije odlaska na pauzu.

Juniori Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo igrali su protiv vršnjaka FK Dizdaruša iz Brčkog, a krajnji ishod utakmice glasio je 8:0 za bordo momke.

10849734_1587414734815117_4148989557637228789_n

U 20. minuti susreta, Herić je postigao gol za vodstvo, da bi Halavać 11 minuta kasnije povisio sa bijele tačke. Svoj drugi gol na utakmici, Herić postiže u 32. minuti, što je i bio rezultat prvog poluvremena. Drugo poluvrijeme otvara Halavać, kada u 55. minuti po drugi put pogađa mrežu gostiju. U 64. minuti gol postiže Ćurt, a svoj treći na utakmici protiv ekipe iz Brčkog Halavać postiže u 73. minuti. Do kraja susreta postignuta su još dva pogotka, a u strijelce se upisuju Međuseljac i Tahiri.

Kadeti bordo kluba, također su odigrali utakmicu protiv Dizdaruše iz Brčkog i u tom prijateljskom susretu slavili rezultatom 3:1. Šehić je pogodio za vodstvo u 36. minuti, a u drugom dijelu, preko Mujakića I Smajlagića, naši omladinci dobrom predstavom i pobjedom zaključuju jesenji dio sezone.

1375815_1587414858148438_8643132632480965943_n

Svoju prijateljsku utakmicu na pomoćnom terenu Olimpijskog stadiona "Asim Ferhatović-Hase" odigrali su i pioniri Akademije. Njihov protivnik bili su polaznici Akademije Šabić iz Zenice, krajnji ishod utakmice glasio je 2:2.

Pioniri Sarajeva poveli su golom Varešanovića, a povisio je Ćeremidžić nedugo poslije. Međutim, gosti iz Zenice su do kraja susreta postigli dva gola, te je utakmica završena neriješeno.

Svakako, vrijedi istaći da su na kraju utakmice polaznicima Akademije Šabić uručeni i pokloni iz BORDO FAN SHOP-a.