Serija loših rezultata kadeta i juniora

13.05.2012 u 12:42h

Juniori FK Sarajevo su u posljednje četiri utakmice zabilježili dva poraza i dvije pobjede. U "malom" gradskom derbiju, koji je odigran na stadionu "Grbavica", naši omladinci su izgubili od juniora FK Željezničar rezultatom 2:1. Jedini pogodak za FK Sarajevo postigao je Alem Plakalo. Iako je u nastavku susreta bilo mnogo dobrih prilika, nijedna od njih nije uspješno realizirana.

Drugi poraz juniori su pretrpjeli u Hrasnici, od ekipe FAMOS-SAŠK. Već nakon prvih 20 minuta susreta, domaćini su imali prilično veliku rezultatsku prednost od 2:0. Jedini pogodak za FK Sarajevo postigao je Haris Muharemović.

Prva od dvije pobjede, ostvarena je na gostovanju ekipi Rudara iz Prijedora. Za nju je zaslužan Alem Plakalo, strijelac oba gola. Utakmica je završila rezultatom 0:2. Zahvaljujući ovoj pobjedi, izabranici trenera Nasera zadržali su se na vrhu tabele.

Kao domaćini, juniori FK Sarajevo, zabilježili su pobjedu u teškoj utakmici protiv vršnjaka NK Široki Brijeg. Štoper juniora, Haris Muharemović, postigao je dva pogotka u regularnom toku utakmice i tako riješio pitanje pobjednika.

Kadeti FK Sarajevo zabilježili su dva poraza u protekle dvije utakmice. Na gostovanju u Prijedoru, kadeti FK Rudar savladali su izabranike trenera Teskeredžića rezultatom 2:0.

Na domaćoj utakmici, kadeti su poraženi od ekipe iz Širokog Brijega. Strijelac jedinog pogotka za našu ekipu, u porazu od 1:2, bio je Samir Radovac.

1. FK Sarajevo 16 5 2 51:16 53
2. HŠK Zrinjski 13 5 5 32:17 44
3. FK Željezničar 10 5 8 31:24 35
4. NK Široki Brijeg 8 11 4 25:18 35
5. FK Radnik 8 8 7 20:17 32
6. NK Čelik 8 7 8 22:31 31
7. FK Sloboda 8 6 9 14:16 30
8. FK Mladost DK 8 6 9 24:31 30