Sjajni nastupi U-17 i U-19 selekcija protiv Željezničara!

28.05.2013 u 12:48h

Proteklog vikenda kompletirano je 27. kolo Omladinske Premijer lige Bosne i Hercegovine. Omladinske selekcije kluba sa Koševa odigrale su veoma uspješno "mali" gradski derbi protiv vršnjaka Željezničara.

U-17 selekcija Fudbalskog kluba Sarajevo, predvođena trenerom Emirom Karahmetom, pobijedila je selekciju Željezničara rezultatom 1:0. Pogotkom Vedada Gljive u 30. minuti naši kadeti su krunisali dosta dobru igru. Pred više od 500 gledalaca na pomoćnom terenu stadiona "Asim Ferharović-Hase", U-17 selekcija je napravila zaista veliki korak naprijed ka osvajaju titule prvaka.

FK Sarajevo 1:0 FK Željezničar
Strijelac: Gljiva (30')

FK Sarajevo: E. Kurtanović, A. Kurtanović, Pendek, Hećo, Ćatić, Gljiva, Žiga, Aganspaghić, Mustedanagić, Bašović, Medić. Trener: Emir Karahmet

U drugoj utakmici u nedjelju, U-19 selekcija Dženana Uščuplića sjajnom partijom pobijedila je Željezničar i vratila se na prvu poziciju ligaške tabele. Odlično prvo poluvrijeme naših omladinca zaslužno je za visoku pobjedu rezultatom 5:3. Naime, nakon prvih 45 minuta, rezultat je glasio čak 4:0 za našu ekipu. Vrijedno je istaći da je oko 1.000 gledalaca pratilo utakmicu U-19 selekcija Sarajeva i Željezničara.

FK Sarajevo 5:3 FK Željezničar
Strijelci: Murga (2), Čiva, Plakalo, Čomaga

FK Sarajevo: E. Plakalo, Varatanović, Zukić, Goloman, Čiva, Ćulov, Čomaga, A. Plakalo, Murga, Hamzić, Muharemović. Trener: Dženan Uščuplić.

Posljednju utakmicu omladinaca Sarajeva u nedjelju odigrala je naša U-11 selekcija protiv U-11 reprezentacije Malezije. Zanimljiva fudbalska predstava, koju je posmatralo oko stotinjak gledalaca, pripala je našim gostima iz Malezije, koji su slavili rezultatom 2:0.

Poslije utakmice, naši gosti iz Malezije su prisustvovali i utakmici I tima Sarajeva, protiv Radnika iz Bijeljine. Mladi reprezentativci su izašli zajedno sa igračima na teren, te su poslije u loži stadiona "Asim Ferhatović-Hase" svojom pjesmom izmamili nekoliko puta aplauze prisutnih gledalaca.

1. FK Sarajevo 17 6 4 55:19 57
2. HŠK Zrinjski 16 5 6 36:18 53
3. NK Široki Brijeg 10 13 4 28:19 43
4. FK Željezničar 11 6 10 35:29 39
5. FK Sloboda 10 7 10 21:22 37
6. FK Radnik 8 12 7 21:21 36
7. NK Čelik 9 9 9 26:37 36
8. FK Mladost DK 9 6 12 28:37 33