U-17 selekcija Sarajeva slavila u Gradačcu golovima Dursuna i Bošnjaka

12.05.2014 u 09:58h

U okviru 26. kola Omladinske Premijer lige Bosne i Hercegovine, na stadionu Banja Ilidža u Gradačcu, sastale su se ekipe NK Zvijezda i FK Sarajevo.

Naša U-17 selekcija, uspjela je slaviti pobjedu, rezultatom 2:1. U prvom poluvremenu nije bilo golova. U nastavku, Sarajevo je preko Luke Dursuna povelo, a četrnaest minuta kasnije, stiglo je izjednačenje domaćina. U 77. minuti, Stefan Bošnjak ipak postiže gol za pobjedu naših kadeta.

NK Zvijezda 1:2 FK Sarajevo

FK Sarajevo: Kokić, Vazda, Smajlagić (Resić), Osmanović, Kadušić, Bošnjak, Mujakić, Avdić, Pidro, Dursun (Međuseljac) i Miletić. Trener: Esad Selimović.

Juniori bordo kluba, za razliku od kadeta, nismo uspjeli zabilježiti pobjedu. Iako su uspjeli preko Kapića, u 46. minuti doći do vodstva, u samom finišu utakmice domaćin je izjednačio, te uskratio našu U-19 selekciju punog plijena.

NK Zvijezda 1:1 FK Sarajevo

FK Sarajevo: Sujić, Tahiri, Burović (Dursun), Kapić, Herić (Draganović), Rastoder, Zukić, Aganspahić, Anđušić, Mihojević i Ćatić. Trener: Adnan Čorbo.

U narednom kolu naše selekcije igrati će protiv vršnjaka Nogometnog kluba Travnik.