U Trening centru FK Sarajevo završen prvi "Valter Kup" - veliki broj omladinaca boravio u našem domu

10.04.2018 u 12:56h

U nedjelju je završen prvi Međunardoni fudbalski turnir ”Valter Cup 2018”, koji je u organizaciji Škole fudbala Valter Sarajevo počeo 6. aprila. Turnir je okupio mlade fudbalere iz Bosne i Hercegovine (BiH) i osam evropskih zemalja. Turnir se igrao u dvije kategorije, U-13 i U-15, u fudbalskom kampu Fudbalskog kluba Sarajevo, a u našem domu veliki broj mladih fudbalera je igralo svoje utakmice.

"Prokteli dani u našem Trening kampu su bili zaista lijepi, jer smo uživali u kvalitetnom fudbalu mladih dječaca iz čitave Evrope. Naše selekcije su igrale dobro i što se tiče klubova iz Bosne i Hercegovine ostvarili smo ponajbolji plasman. Ono što nas naročito raduje jeste da su svi učesnici turnira jako zadovoljni uslovima za odigravanje utakmica u Trening centru Fudbalskog kluba Sarajevo, te iz našeg doma nose lijepe uspomene.", izjavio je Sanjin Alagić, šef Akademije FK Sarajevo.

Fotografija FK Sarajevo.

U-13 selekcija Fudbalskog kluba Sarajevo odigrala je dobar turnir. U grupnoj fazi savladali smo NK Brinje (3:0), te Spartak iz Subotice (1:0), a naši dječaci su minimalno poraženi od Osijeka (0:1). U 1/4 finala turnira dječaci italijanskog Intera došli su do pobjede, te su omladinci Bordo kluba u pomenutoj fazi takmičenja završili svoje učešće. Pobjednik u kategoriji U-13 je NK Dinamo iz Zagreba, a na drugom mjestu je NK Osijek. Trećeplasirana ekipa je Crvena Zvezda koja je u polufinalu savladala Inter iz Milana.

U kategoriji U-15, prvo mjesto pripalo je Bursasporu, a drugo i treće klubovima Kasimpasa i Fenerbahce. Selekcija Fudbalskog kluba Sarajevo je upravo od finaliste, turskog kluba Kasimpasa zaustavljena u 1/4 finala, prethodno su naši dječaci savladali Trebnje iz Slovenije (1:0), te su remizirali sa Bursasporom (0:0) i NK Drinje (0:0).