Završen turnir "CEE CUP". Sarajevo zauzelo četvrto mjesto, Čataković najbolji strijelac.

30.07.2015 u 13:03h

Juniori Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo su u proteklim danima učestvovali na izuzetno kvalitetnom turniru “CEE CUP” u češkoj prijestolnici, gradu Prag, te su na kraju zauzeli četvrto mjesto. Naši dječaci odigrali su nekoliko odličnih utakmica na turniru, koji je okupio dvanaest kvalitetnih omladinskih ekipa.

Juniori Bordo Akademije zauzeli su prvo mjestu u grupnoj fazi takmičenja. Prvo kolo donijelo je minimalnu pobjedu protiv praške Slavije, rezultatom 1:0, a drugo, ubjedljiv trijumf protiv poljske Wisle, rezultatom 7:3. U polufinalnom susretu, naši dječaci odmjerili su snage sa Spartom iz Praga, a nakon sjajnih 90 minuta, poslije rezultata koji je glasio 4:4, bolji u izvođenju penala bili su fudbaleri Sparte, te su prošli u finale i kasnije osvojili turnir, a U-19 selekcija Akademije Fudbalskog kluba Sarajevo plasirala se u doigravanje za treće mjesto. Na posljednjoj utakmici tunira, naši dječaci zabilježili su i jedini poraz i to od Academy Pandev, rezultatom 2:1.

Vrijedi istaći i to, da je naš ofanzivac Hamza Čataković bio najbolji strijelac tunira sa šest postignutih golova na četiri odigrane utakmice. Sažetke utakmica selekcije Fudbalskog kluba Sarajevo na ovogodišnjem izdanju turnira CEE CUP u Pragu pogledajte u nastavku: