SFK 2000 Sarajevo 4:0 ŽNK Iskra Bugojno

13.08.2016 u 22:37h

Igračice SFK 2000 Sarajevo pobjedom su otvorile novu premijerligašku sezonu, u kojoj brane duplu krunu. Naše fudbalerke su u Trening centru FK Sarajevo – Butmir, savladale ŽNK Iskra Bugojno rezultatom 4:0.

Prvi gol na utakmici postigla je Jasna Đoković, a u strijelce su se potom upisale Melisa Hasanbegović, Armisa Kuč i Selma Kapetanović. Sigurna pobjeda protiv Iskre odlična je uvertira i najava za predstojeće evropske utakmice za SFK 2000 Sarajevo.

Podsjećamo, SFK 2000 Sarajevo organizuje i kvalifikacijski turnir za učešće u UEFA ligi prvaka za žene. Isti će se odigrat od 23. do 28. augusta u našem gradu, a u narednu rundu će se plasirati prvoplasirana ekipa grupe, u kojoj se pored naših igračica nalaze još WFC Kharkiv iz Ukrajine, WFC Ramat Hasharon iz Izraela, te RIGAS FS iz Latvije.

SFK 2000 Sarajevo: Envera Hasanbegović, Jašarević, Melisa Hasanbegović, Đoković, Amira Spahić, Kuč (od 67. minute Spasojević), Alisa Spahić, Kapetanović (od 73. minute Numanović), Kršo, Hadžić (od 60. minute Piskić), Dijaković. Trenerica: Samira Hurem.