SFK 2000 Sarajevo pobjednik Kupa BiH za žene

16.05.2018 u 08:32h

Igračice SFK 2000 Sarajevo osvojile su jučer novi trofej. U finalu Kupa Bosne i Hercegovine izabranice Samire Hurem došle su do pobjede protiv Iskre rezultatom 3:0, te su u vitrine kluba donijele novi pehar.

SFK 2000 Sarajevo odlično započinje susret. Merjema Medić je već na ostvaranju utakmice uspjela postići gol za 1:0, potom je prijetila Iskra, no sigurna je bila Hasanbegović. Dobru priliku za SFK 2000 propustila je Đoković, potom i Hadžić, ali nije bilo promjene. Ipak, iste igračice su izvele lijepu akciju nekoliko minuta poslije, te je Aida Hadžić matirala golmanicu Iskre i donijela SFK 2000 Sarajevo nadomak novog trofeja. Pobjeda naših igračica potvrđena je u 39. minuti kada je Tamara Bojat pogodila i postavila konačan rezultat. Do kraja utakmice nije bilo rezultatske promjene, te su igračice SFK 2000 Sarajevo u takmičarskoj sezoni 2017/18 osvojile duplu krupu, obzirom da su već prije nekoliko sedmica osigurale i šampionski trofej.

Nakon utakmice trenerica pobjedničke ekipe Samira Hurem je izjavila: „Zasluženo smo došli do trofeja. Možemo biti zadovoljni igrom u prvom poluvremenu, moje igračice su bile jako motivisane. Poslije je ritam igre opao i svi kao da su čekali kraj. Očekivala sam više i od ekipe Iskre koja je ipak treća na tabeli u Premijer ligi. Mi smo ekipa koja radi, mnogo trenira i zbog toga smo tu gdje jesmo.“

ŽNK Iskra 0:3 SFK 2000 Sarajevo

Trening centar NS/FS BiH, Zenica, sutkinja: Rajka Vuković (Novi Grad), delegatica: Lajla Merdanović (Sarajevo), golovi: 0:1 Medić (8'), 0:2 Hadžić (36'), 0:3 Bojat (39'), žuti kartoni: U. Lužić, Behrem (Iskra).

SFK 2000 Sarajevo: Envera Hasanbegović, Zerina Piskić, Jasna Đoković (79. Azra Numanović), Amira Spahić, Tamara Bojat, Alisa Spahić, Selma Kapetanović, Mejrema Medić (87. Minela Džaferović), Azra Hamzić (87. Mia Kuljanin), Aida Hadžić, Šejla Selimović. Šefica stručnog štaba: Samira Hurem.