Trenerica Hurem zadovoljna nakon pobjede protiv prvakinja Crne Gore

22.07.2018 u 15:14h

Fudbalerke SFK 2000 Sarajevo nastavile su s pripremama za Ligu prvaka, a danas su u Trening centru FK Sarajevo odigrale prijateljsku utakmicu protiv Breznice koja će u Ligi prvaka predstavljati Crnu Goru. Već u šestoj minuti velika prilika za Alisu Spahić, ali lopta odlazi u korner. Jasna Đoković sjajno je izvela udarac iz ugla, a Aida Hadžić se našla na pravom mjestu i to je bilo 1:0 za domaće. Do kraja prvog poluvremena viđene su još dvije prilike, po jedna na obje strane. Prvo je Jasna Đoković pokušala sa dvadeset metara, ali golmanica Breznice brani, a u 41. minuti grešku Envere Hasanbegović nisu iskoristile napadačice Breznice, pa se na odmor otišlo s 1:0 za SFK 2000. U četvrtoj minuti drugog poluvremena Selma Kapetanović je pogodila za 2:0, a u 61. minuti nakon slabe reakcije zadnje linije Breznice Tamara Bojat postiže gol za 3:0. Četiri minute kasnije Breznica je preko Karličić smanjila na 3:1. Već u sljedećem napadu Breznica je mogla i do drugog gola, ali sjajno je intervenisala golmanica SFK 2000 Sarajevo, Arnela Šabanović.

Igračice SFK 2000 Sarajevo jučer su odigrale prijateljsku utakmicu u sklopu priprema za nadolazeće utakmice UEFA Lige prvaka za žene.

Izabranice Samire Hurem savladale su u Trening centru Bordo kluba u Butmiru prvakinje Crne Gore. Susret protiv ŽNK Breznica okončan je pobjedom SFK 2000 Sarajevo rezultatom 3:1. Golove za naš tim postigle su Aida Hadžić, Selma Kapetanović i Tamara Bojat.

Trenerica našeg trofejnog kluba imala je riječi hvale za svoje igračice nakon susreta. – „Početak utakmice je bio jako dobar i utisak nakon susreta je pozitivan. Ovo je za nas bila dobra provjera i smatram prije svega da je susret bio lijep iako se igrao po dosta toplom vremenu. Sigurno je da smo na dobrom putu, možemo ostvariti kvalitetan rezultat u UEFA Ligi prvaka.“, rekla je Samira Hurem, dok je igračica Aida Hadžić dodala:

„Uprkos pobjedi, utakmica nije bila jednostavna. Uspjeli smo savladali jedan jako dobar tim i nadam se da ćemo do početka Lige prvaka dodatno unaprijediti našu igru. Želimo se što bolje pripremiti i ostvariti vrhunski rezultat.“

Utakmice UEFA Lige prvaka za žene počinju 7. augusta tekuće godine.