Sarajevo evropski put nastavlja u trećem pretkolu Evropske lige

17.07.2019 u 23:24h

Fudbaleri Sarajeva večeras su se oprostili od takmičenja u Ligi prvaka, nakon revanš utakmice odigrane na Celtic Parku gdje su domaći slavili rezultatom 2:1. Strijelci su bili Christie i McGregor, dok je za Bordo tim pogodak postigao Benjamin Tatar.

Početni sastav FK Sarajevo: Kovačević, Hebibović, Lazić, Šerbečić, Hodžić, Oremuš, Rahmanović, Velkoski, Milanović, Tatar, Ahmetović.

Na samom početku utakmice Mersudin Ahmetović pogađa mrežu Celtica, ali je gol napadača Bordo tima poništen zbog ofsajda.

U 26.minuti u kaznenom prostoru Sarajeva najbolje se snašao Christie koji dovodi svoj tim do vodstva. Do kraja prvog poluvremena Celtic je imao nekoliko prilika koje uspješno brani Kovačević.

Celtic je na startu drugog dijela zaprijetio preko Edouarda i Bolingolija, ali je ostalo 1:0.

U 62. minuti Bolignoli je pogriješio, Tatar se izborio za loptu i dodao do Ahmetovića koji upošljava Rahmanovića, a on glavom ostavlja loptu Tataru koji lijevom nogom sa desetak metara šutira precizno i pogađa za 1:1.

Celtic ipak stiže do novog pogotka u 76. minuti kada je pogodio McGregor za konačnih 2:1.

Sarajevo će svoj evropski put nastaviti u trećem pretkolu Evropske lige, a protivnike će saznati nakon žrijeba koji će se održati 22.jula u švicarskom Nyonu.