Veliki broj propuštenih prilika u porazu Sarajeva od Mariupola

12.02.2017 u 19:10h

Fudbaleri Sarajeva odradili su danas posljednju prijateljsku utakmicu na pripremama u Antaliji. Naši igrači odmjerili su snage sa ekipom FC Mariupol iz Ukrajine, a krajnji rezultat glasio je 1:0 za prvoplasirani klub u drugoj ukrajinskoj ligi.

Sarajevo je tokom čitave utakmice imalo više od igre. Naši igrači su od početka utakmice stvarali šanse. Igrala se 2. minuta kada je Duljević šutirao preko gola iz dobre pozicije. Isti fudbaler je pokušao deset minuta poslije, no nije bilo promjene. Mariupol dolazi do vodstva u 18. minuti. Poslije ubacivanja sa desne strane nastalo je nekoliko grešaka zadnje linije, te je igrač u crvenom dresu uspio loptu poslati iza leđa Pavlovića. Do kraja prvog dijela, Rustemović je dobro šutirao, ali je prečka saveznik kluba iz Ukrajine, a potom je i Ahmetović imao dobru priliku, no lopta odlazi nekoliko centimetara pored desne stative.

U nastavku je Sarajevo izvršilo veliki broj izmjena, a prvi udarac ka golu imao je Rustemović. Sarajevo je moglo do izjednačenja u dva navrata preko Anđušića i Husejinovića, ali nije bilo sreće. Vrijedi istaći da su današnju utakmicu zbog lakših povreda propustili Almir Bekić i Saša Balić.

Bordo klub zaputit će se u jutarnjim satima na put nazad u Sarajevo, a prvu domaću premijerligašku utakmicu, u proljetnom dijelu sezone, naši igrači igrati će protiv Viteza 26. februara.

FK Sarajevo 0:1 FC Mariupol

FK Sarajevo: Pavlović (od 46. Minute Adilović), Hodžić (od 77. minute Kovačević), Kadušić, Novaković, Ivetić, Radovac (od 46. minute Sarić), Rustemović (od 67. minute Mihojević), Duljević (od 75. minute Amer Bekić), Hebibović (od 46. minute Liivak), Crnkić (od 62. minute Anđušić) i Ahmetović (od 66. minute Husejinović).