FK Krasnodar 3:1 FK Sarajevo

12.07.2016 u 23:53h

Prvotimci Sarajeva odigrali su danas četvrtu prijateljsku utakmicu u sklopu ljetnih priprema, gdje ekipa boravi u Slovenj Gradecu. Naši fudbaleri igrali su protiv izuzetno kvalitetnog sastava ruskog Krasnodara, za kojeg su danas nastupali između ostalog kapiten švedske reprezentacije, Andreas Granqvist, te ruski reprezentativci Torbinski i Smolov.

Susret je završen pobjedom četvrtoplasirane ekipe ruskog šampionata rezultatom 3:1. Gol za Sarajevo postigao je Nermin Crnkić u prvom poluvremenu.

Bordo klub započeo je utakmicu u sastavu: Pavlović, Hodžić, Almir Bekić, Novaković, Kovačević, Radovac, Sarić, Duljević, Ćetković i Ahmetović, a vrijedi istaći da su današnji susret zbog lakših povreda propustili Rustemović, Mihojević i Benko.

IMG_7013

U petoj minuti susreta igrači Krasnodara su poveli, ali to nije omelo izabranike Almira Hurtića, koji su prikazali agresivnu i borbenu igru. Terenska inicijativa se isplatila sredinom prvog dijela kada je Crnkić, na asistenciju Almira Bekića, postigao gol za izjednačenje. Ipak, do kraja poluvremena, Krasnodar dolazi do ponovne prednosti, a čini se da je gol postignut iz nedozvoljene pozicije. U nastavku utakmice Sarajevo je pružilo dostojan otpor favorizovanom protivniku, a Bordo klub je mogao do poravnanja, no glavni sudija utakmice nije pokazao na bijelu tačku nakon očitog igranja rukom u šesnaestercu igrača Krasnodara.

Za Sarajevo su u toku drugog poluvremena zaigrali još i Kadušić, Herić, Anđušić, Hebibović, Osmanović, Husejinović, Amer Bekić, a vrijedi istaći da je umjesto povrijeđenog Adnana Kovačevića priliku dobio Mujakić. Do kraja utakmice naši igrači su stvorili nekoliko prilika pred golom Krasnodara, ipak, ekipa iz Rusije je uspjela postići još jedan gol u samoj završinici za konačan rezultat.

Do kraja priprema u Sloveniji, fudbaleri Sarajeva odmjeriti će još snage sa klubom iz Saudijske Arabije, Al Wahdi, a utakmica se igra u petak, 14. jula. Fotografije sa današnje utakmice pogledajte klikom na LINK.