Sarajevo golom Hebibovića savladalo FC Neftchi

09.02.2017 u 15:56h

Bordo klub savladao je danas Neftchi iz Uzbekistana. Prijateljska utakmica u Antaliji završena je rezultatom 1:0 u korist Sarajeva, a strijelac pobjedonosnog gola bio je Anel Hebibović.

Naši prvotimci dobro su otvorili utakmicu. Odmah na početku, Sarajevo je prijetilo preko Duljevića i Rustemovića, a kapiten našeg tima je nedugo poslije još jednom bio u prilici, ali bez promjene rezultata. Igrala se 11. minuta utakmice kada je Sarajevo došlo do vodstva. Kadušić je ubacio iskosa, sa desne strane, a Hebibović ponio loptu i pospremio je iza leđa golmana Neftchija. Igrači u bijelim dresovima su u 29. minuti prijetili golu Pavlovića bezuspješno, a Hebibović je ponovo bio u prilici deset minuta poslije. Do kraja prvog dijela, svoju priliku je imao i Ahmetović, no lopta nije prešla gol crtu.

IMG_5408

Drugo poluvrijeme nije donijelo mnogo prilika na obje strane, obzirom da su ekipe mnogo mijenjale u nastavku igre, a vrijedi istaći 59. minutu, kada su igrači Neftchija poslije kornera pogodili okvir gola Sarajeva.

Do kraja priprema u Antaliji, Bordo klub će igrati još protiv ukrajinskog FC Illichevets Mariupol, a utakmica je na rasporedu 12. 2. 2017. godine.

FK Sarajevo 1:0 FC Neftchi Fergana

Strijelac: 11’ Anel Hebibović (FK Sarajevo),

FK Sarajevo: Pavlović (od 76. minute Plakalo), Hodžić, Kadušić (od 46. minute Almir Bekić), Novaković (od 71. minute Balić), Ivetić (od 71. minute Mihojević), Rustemović, Sarić (od 76. minute Herić), Crnkić (od 68. minute Liivak), Hebibović (od 68. minute Smajlagić), Duljević (od 68. minute Radovac) i Ahmetović (od 68. minute Amer Bekić).