FK Rotor 1:0 FK Sarajevo

21.06.2013 u 23:13h

U drugoj pripremnoj utakmici u Sloveniji fudbaleri Sarajeva poraženi su s minimalnih 1:0 od Rotora, člana druge ruske lige. Većim dijelom susreta igrači Sarajeva su bili nešto bolji, ali napadači našeg tima nisu imali svoj dan. Iz jednog kontra napada, Rotor je postigao pobjednosni gol u drugom poluvremenu.

Izabranici Husrefa Musemića mnogo bolje otvoraju utakmicu i do 15. minute su imali tri dobre prilike. Ekipa iz Rusije je prvi put zaprijetila u 18. minuti, ali istakao se golman Sarajeva, Dejan Bandović. U 32. minuti najbolja prilika za našu ekipu u prvom poluvremenu. Haurdić je sjajno na sredini terena nanizao nekoliko igrača Rotora, zatim je dobro uposlio Suljića, koji izlazi sam pred golmana, ali nema gola. Tri minuta prije odlaska na odmor igrači Rotora su još jednom zaprijetila, ali Bandović je opet pokazao svoje kvalitete.

Početkom drugog dijela, tačnije u 52. minuti Džakmić gubi jednu loptu na sredini terena, što otvara priliku Rusima, no rezultat se nije mijenjao. Međutim, dva minuta kasnije Rotor dolazi do prednosti, a ovom golu prethodila je dobra prilika Haurdića.

Nakon vodstva Rotora, Sarajevo ima nešto više od igre, a u 63. minuti Haurdić dobro šutira iz slobodnjaka, ali golman Rotora loptu odboija u korner. Tri minute nakon toga, Melunović je imao odličnu priliku. Poslije dobre akcije po lijevoj strani Haurdić centrira, Melunović je najviši u skoku, ali nakon njegovog udarca glavom lopta pogađa samo stativu. Do kraja utakmice, rezultat se nije mijenjao.

FK Sarajevo 0:1 FK Rotor Volgograd

FK SARAJEVO: Bandović, Radulović, Tadejević, Tatomirović, Dupovac, Cimirot, Džakmić, Todorović, Suljić, Haurdić i Melunović. Još su igrali: Aganspahić, Ćulov, Osmanagić, Radovac i Šunjevarić.