FC Spartak 2:0 FK Sarajevo

09.07.2016 u 20:56h

U popodnevnim satima današnjeg dana fudbaleri Sarajeva odigrali su prijateljsku utakmicu protiv Spartaka iz Moskve. Utakmica, koja je odigrana u austrijskom Volkermarku završena je pobjedom ruske ekipe rezultatom 2:0.

Bordo klub je utakmicu započeo u sastavu: Pavlović, Almir Bekić, Kadušić, Novaković, Kovačević, Sarić, Rustemović, Četković, Duljević, Amer Bekić i Ahmetović.

13592619_1244891635529519_2795121570579264366_n

Prvo poluvrijeme bolje otvaraju igrači Spartaka, koji su preko Promesa prijetili, no lopta odlazi umalo pored desne stative gola Pavlovića. Naš golman se istakao i u 11. minuti, kada je dobro reagovao na pokušaj igrača kluba iz Moskve. Na drugoj strani, Sarajevo se oslobodilo početničkog pritiska igrača u crvenim dresovima, a preko Amera Bekića u 15. minuti imali su i prvu priliku. Ipak, udarac našeg napadača odlazi preko gola. Dobru priliku za Sarajevo imao je Almir Bekić, kada u 21. minuti šutira sa distance, međutim lopta završava na prečki gola. Potom je i Duljević isprobao svoj udarac, ali lopta odlazi preko gola. U 37. minuti Ananidze je šutirao dobro sa distance, a lopta odlazi pored stative. U posljednjim trenucima prvog poluvremena malo je nedostajalo Ameru Bekiću da iskoristi grešku golmana Spartaka i da loptu pošalje u nebranjenu dio mreže, ipak do toga nije došlo. Do kraja prvog poluvremena Duljević je imao odličan prodor po sredini, uposlio je Ćetkovića, čiji pas u peterac presjeca golman Spartaka.

Na početku drugog poluvremena naš stručni štab je izvršio trostruku izmjenu. U svlačionici su ostali Bojan Pavlović, Edin Rustemović i Almir Bekić, a na teren su istrčali Adi Adilović, Saša Balić i Marko Mihojević. Odmah na otvaranju Balić je ubacio sa lijeve strane, a Amer Bekić glavom šutirao izravno u golmana Spartaka. Klub iz ruske prijestolnice dolazi do vodstva u 53. minuti kada Promes odličnim udarcem pogađa mrežu Adilovića iz slobodnog udarca. Pet minuta poslije propala je dobra kontra Sarajeva, a ubačaj Kadušića nije dospio do Duljevića.

13567293_1244891942196155_5933995316011653146_n

Igrala se 60. minuta kada je Adilović sjajnom intervencijom odbranio udarac Promesa glavom, a odmah u nastavku, Amer Bekić prolazi iskosa po desnoj strani, šutira, no bez uspjeha, lopta odlazi preko gola. U narednim minutama naš stručni štab izvršio je sljedeće dvije izmjene. Umjesto Ćetkovića i Kadušića na teren su ušli Radovac i Hodžić.

U 71. minuti utakmice, svoju priliku je dobio i Said Husejinović, koji je prve treninge u Sloveniji odradio u lakšem intenzitetu zbog ozlijede, a on je zamijenio Amera Bekića. Dvije minute poslije, Novaković odlično reaguje u našem šesnaestercu i izbacuje loptu poslije ubacivanja igrača Spartaka. Priliku u drugom poluvremenu dobio je i Elvedin Herić. Deset minuta prije kraja, on je zamijenio Sarića. U 90. minuti poslije pogreške u defanzivi Sarajeva, Zuev pogađa za 2:0.

Vrijedi istaći da su današnju utakmicu propustili Benko, Crnkić i Anđušić zbog lakših povreda. Fudbaleri Sarajeva na pripremama u Sloveniji odigrati će još tri utakmice, a prva naredna je na rasporedu već sutra, kada će mladi igrači, koji danas nisu zabilježili nastup odmjeriti snage protiv ekipe NK Maribor B.

Fotografije sa utakmice pogledajte na facebook stranici Fudbalskog kluba Sarajevo.