Sarajevo okončalo pripreme u Sloveniji. Poraz na posljednjoj prijateljskoj utakmici.

07.07.2015 u 20:15h

Fudbaleri Sarajeva odigrali su posljednju prijateljsku utakmicu na pripremama u Sloveniji. Današnji protivnik izabranika Dženana Uščuplića bili su fudbaleri ukrajinske Vorskle, kluba koji je u protekloj sezoni završio na petom mjestu prvenstva Ukrajine.

Krajnji rezultat utakmice glasio je 3:0 u korist Ukrajinaca, a naše Sarajevo utakmicu je započelo u sljedećem sastavu: Oštraković, Hebibović, Puzigaća, Stepanov, Barbarić, Radovac, Stojčev, Alispahić, Velkoski, Duljević, Sani.

Sarajevo na današnjoj prijateljskoj utakmici nije moglo računati na povrijeđene Benka i Cimirota.

Utakmicu bolje otvaraju igrači Vorskla, kada u petoj minuti šutiraju, međutim, Oštraković je siguran. Sa druge strane, igrač koji boravi na probi u našem Klubu, Emmanuel Sani, našao se u dobroj prilici, međutim, nije bilo rezultatske promjene. Dobru priliku u 20. minuti imao je i Duljević, ali golman ukrajinskog tima brani.

Nekoliko minuta poslije, uslijedila je pauza za vodu, obzirom da se utakmica igrala po izuzetno toplom i sparnom vremenu. U nastavku igre, Vorskla je prijetila, a udarac njihovog napadača odlazi preko gola. Do kraja prvog poluvremena, Vorskla je povela, te se na odmor otišlo sa minimalnom prednošću kluba iz Ukrajine.

Na početku drugog dijela utakmice izvršena je izmjena u našim redovima. Umjesto Sanija, u igru je ušao Almir Bekić. Naredne minute donijele su dva crvena kartona u Sarajevo, a ista su uzrokovana danas dosta lošim suđenjem, te izuzetno nervoznim nastupom fudbalera Vorskla. Utakmicu su prije vremena završili Stojčev i Duljević.

Do kraja susreta, naš golman, Senedin Oštraković, još dva puta je vadio loptu iz svoje mreže. Prvi gol je postignut poslije prekida, dok je drugi postignut u 84. minuti utakmice. Vrijedi istaći da su priliku u drugom poluvremenu dobili i Rustemović i Tatomirović.

Također, dodajmo da je u jutarnjim satima današnjeg dana odigrana i prijateljska utakmica protiv Karpata, a za Sarajevo su nastupili igrači koji su u prethodnim utakmicama imali manju minutažu. Klub iz Ukrajine slavio je rezultatom 3:1, a gol za Sarajevo postigao je Amer Bekić, na dodavanje Mihojevića.

Sastav na utakmici protiv Karpata: Plakalo, Barić, Protić, Tatomirović, Kovačević, Rustemović, Mihojević, Almir Bekić, Amer Bekić, Anđušić, Okić. Igrali su još Sani, Kobiljar, Radovac i Barbarić.

Fudbaleri Sarajeva po povratku u glavni grad Bosne i Hercegovine ,u petak, 10. jula, odmjerit će snage protiv Mladosti iz Doboj Kaknja, a početkom iduće sedmice, 14.7., Sarajevo dočekuje Lech Poznan, prvaka Poljske, u sklopu prve utakmice druge runde kvalifikacija za Ligu Prvaka. Utakmica počinje u 21 sat, a bit će odigrana na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase". Informacije o ulaznicama dostupne su klikom na LINK.