FK Sarajevo 3:1 FC Zorya Luhansk

02.07.2014 u 19:48h

Fudbaleri Sarajeva sjajno su započeli pripreme u Sloveniji. Na današnjoj utakmici protiv izuzetno kvalitetne ekipe, ukrajinske Zorje, bordo klub slavio je sigurnu pobjedu, rezultatom 3:1. Pogađali su Tatomirović, Stojčev i Radovac.

Sarajevo je utakmicu započelo u sljedećem sastavu: Bandović, Berberović, Tatomirović, Dupovac, Puzigaća, Cimirot, Stojčev, Bilbija, Purić, Todorović, Velkoski.

Utakmicu bolje otvara sedmoplasirana ekipa ukrajinskog prvenstva. Nakon jednog ubačaja sa destre strane, nesigurnost zadnje linije koristi napadač Zorje, Budkivsky i postiže gol za vodstvo svog kluba.

Nakon primljenog gola, Sarajevo preuzima terensku inicijativu. U narednim minutama, Velkoski dva puta izlazi pred golmana Zorje, ali oba puta iz nedozvoljene pozicije. U 13. minuti utakmice, Todorović se našao u odličnoj prilici, ali golman ukrajinaca brani njegov udarac.

Ono što nije uspio Todorović, uspio je Ivan Tatomirović u 17. minuti. Nakon kornera Purića, Tatomirović je bio najviši u skoku i postigao gol za poravnanje rezultata.

Do kraja prvog poluvremena, nije bilo značajnijih prilika za postizanje gola. Izdvojili bismo samo šut Bilbije u 40. minuti, koji je izblokiran.

U nastavku, Okić i Duljević su zamijenili Todorovića i Purića. Drugi dio Sarajevo otvara jako dobro. Okić se našao u dvije poluprilike, ali nije bilo promjene na semaforu.

U 55. minuti, Sarajevo je povelo. Akciju Bilbije i Velkoskog, krunisao je sjajnim golom Miloš Stojčev. Poput finalne utakmice Kupa Bosne i Hercegovine protiv Čelika, Stojčev je zaobišao golmana Zorje i poslao loptu u mrežu.

Poslije gola, pokušavali su igrači Zorje, ali se dva puta, sjajnim odbranama iskazao Dejan Bandović.

U 62. minuti, izvršeno je nekoliko izmjena, pa je Sarajevo igralo u sljedećem sastavu: Plakalo, Barić, Muharemović, Mitrevski, Kovačević, Radovac, Kostić, Handžić, Duljević, Vusljanin, Okić.

Odmah po ulasku u igru, Plakalo je sjajno odbranio jedan udarac napadača Zorje. Nedugo poslije, na dodavanje Radovca, Okić je dobro šutirao, ali brani golman ukrajinaca.

Petnaest minuta prije kraja, zbog povrede, igru je morao napustiti Adnan Kovačević. Umjesto njega je ušao junior našeg kluba, Marko Mihojević.

U 78. minuti, igrači Zorje bili su blizu izjednačenja, ali sjajnim uklizavanjem, Risto Mitrevski izbacuje loptu sa gol linije.

U posljednjoj minuti utakmice, Sarajevo je postiglo i treći gol. Akciju je započeo Handžić, te uposlio Duljevića, koji asistira Radovcu za konačan rezultat utakmice.

Strijelci: Tatomirović, Stojčev, Radovac.