Srce na terenu na Borisov Areni

15.08.2019 u 21:32h

I pored velike borbenosti fudbaleri Sarajeva večeras su se oprostili od takmičenja u okviru Evropa lige, nakon revanš utakmice odigrane na Borisov Areni. Revanš susret protiv BATE Borisova završen je rezultatom 0:0. Iz prve utakmice odigrane na Bilinom polju u Zenici 8. avgusta, BATE Borisov nosi pobjedu od 1:2. U prvom susretu Handžić je bio jedini strijelac pogotka za Bordo tim.

Početni sastav FK Sarajevo: Kovačević, Lazić, Šerbečić, Hebibović, Letić, Gavrić, Đokanović, Velkoski, Tatar, Šišić, Handžić.

Već u prvih 20-tak minuta Sarajevo je dva puta opasno zaprijetilo preko Handžića i Velkoskog, a onda su sljedeće minute pripale domaćim. Bordo tim nije odustajao i do odlaska na odmor imali su još dvije dobre prilike. Prvo je Mustafić šutirao pored gola, a onda je golman BATE-a izbacio loptu u korner nakon udarca glavom Hebibovića.

U drugom poluvremenu najbolju šansu imao je fudbaler BATE-a Igor Stasevich čiji je udarac zaustavio Vladan Kovačević, no nedugo potom Sarajevo je preuzelo kontrolu sredine terena.
Redale su se polako šanse pred golom Bjelorusa, ali u tri situacije domaći su uspijevali izblokirati pokušaje igrača Sarajeva. Izblokirani su Velkoski, Letić i Šišić. U 82. minuti, Velkoski je glavom šutirao malo pored gola, a heroj domaćeg tima Chichkan je u posljednjih desetak minuta imao tri fenomenalne intervencije kojima je uspio zadržati svoju mrežu netaknutom u ovom susretu.

Sarajevo je izvelo 12 kornera i ostavljenim srcem na terenu oprostilo se od takmičenja u Evropa ligi.