FK Borac 1:1 FK Sarajevo

29.04.2013 u 10:38h

U derbi susretu 25. BH Telecom Premijer lige koji je odigran sinoć u Banjoj Luci između Borca i Sarajeva nije bilo pobjednika, rezultat je na kraju utakmice glasio 1:1. Sam susret je definitivno opravdao epitet derbija kola.

Sarajevo je utakmicu otvorilo ofanzivno. Terenska inicijativa se isplatila već u 10. minuti, kada je Melunović jednu dubinsku loptu pospremio u mrežu Marčetića za vodstvo Bordo tima od 1:0. Najbolju priliku za domaći tim u prvom poluvremenu imao je Joco Stokić. Igrač Borca izašao je sam na golmana Sarajeva, ali Bandović brani njegov udarac. Imali su Banjalučani još nekoliko poluprilika, ali fudbaleri gostiju su odlično stajali u odbrani, pa su na poluvrijeme otišli sa zasluženim vodstvom.

*Sarajevo je imalo veliku podršku u Banjoj Luci

Nastavak utakmice Borac otvara prilikom. U 49. minuti Maletić šutira, lopta ide tik pored desne stative gola Bandovića. Ubrzo nakon toga kontra gostiju, Suljić je uposlio Todorovića, koji s 12 metara puca pored gola. Domaći trener Starčević u 54. minuti ubacuje Tejinovića i Žižovića umjesto Grahovca i Grujića, te se igra Borca znatno ubrzala. Mogao je ofanzivu Borca kazniti Suljić u 58. minuti, kada je izašao sam pred Marčetića, koji brani udarac brzonogog napadača Sarajeva.

Borac je izjednačio u 66. minuti. Bila je to lijepa akcija. Maletić je centrirao sa desne strane, najviši u skoku na drugoj stativi je Raščić koji loptu posprema u mrežu svog nekadašnjeg kluba, zbog čega se nije radovao. Maletić je u 74. minuti nakon Kantarovog ubačaja sa lijeve strane pucao preko gola.

U 77. minuti Bilbija zbog žustre rasprave sa pomoćnim sucem dobiva drugi žuti karton, pa je banjalučki sastav u posljednjih 15-ak minuta bio primoran igrati sa igračem manje.

Stopostotnu priliku imao je Borac u 87. minuti. Maletić je s desne strane centrirao, Kantar ostao potpuno sam i sa šest metara, malo iskosa s lijeve strane, pogodio stativu. Ovom napadu Borca prethodilo je jasno igranje rukom Trivunovića, nakon ubačaja Haurdića. Međutim, sudija utakmice, Tomislav Ćuić, nije se oglasio i pustio je igru dalje. Izvjesno je da je Sarajeva oštećeno pred sami kraj susreta u Banjoj Luci.

Gradski stadion u Banjoj Luci. Gledalaca: 4.000. Sudija: Tomislav Ćuić (Tomislavgrad). Strijelci: 1:0 Melunović (10'), 1:1 Raščić (66'). Žuti kartoni: Stokić, Bilbija, Žižović, Maletić (Borac), Todorović, Melunović, Haurdić, Suljić (Sarajevo). Crveni karton: Bilbija (Borac).

FK SARAJEVO: Bandović, Haurdić, Melunović (od 70. Osmaganić), Todorović, Tatomirović, Džakmić, Tadejević, Dupovac, Radovac, Čomor, Suljić. Trener: Husref Musemić.