Šampionski doček Sarajeva u Jelahu. Bordo klub pripreme otvorio pobjedom.

28.06.2015 u 00:27h

Fudbaleri Sarajeva, na današnjoj prijateljskoj utakmici, koja je odigrana na stadionu "Šibovi", savladali su Borac iz Jelaha rezultatom 5:0. Strijelci u pobjedi Bordo kluba bili su Benko, Okić, Alispahić, te dva puta Duljević.

IMG_1069

Više od 2.500 gledalaca došlo je na današnju utakmicu, kako bi pozdravili šampiona Bosne i Hercegovine, te poželjeli našim fudbalerima sreću u nadolazećim evropskim utakmicama. Vrijedi istaći da se prije samog početka susreta domaćin Borac iz Jelaha, zahvalio Fudbalskom klubu Sarajevo na dolasku na njihov stadion, a prigodne poklone od strane Kluba, ali i navijača Sarajeva iz grada Jelah su dobili Leon Benko, Džemal Berberović i Miloš Stojčev. Sa druge strane, Generalni direktor Fudbalskog kluba Sarajevo, Dino Selimović, predstavnicima Borca uručio je simbolične poklone.

IMG_1081

Bordo Fan Shop boravio je u Jelahu. Pogledajte fotografije klikom na LINK.

Samu utakmicu, koja je bila pravi praznik fudbala, te je obilovala velikim brojem prilika, bolje su otvorili domaćini. U petoj minuti, udarac napadača Jelaha zaustavlja naš golman Senedin Oštraković. Petnaest minuta poslije, Amer Bekić je mogao postići gol, ali uspijeva pogoditi samo stativu. Nedugo zatim, igrač koji je na probi u FK Sarajevo, Harmony Ikande, odlično prolazi kroz sredinu i pored nekoliko igrača Jelaha, jako šutira, golman brani, a na odbijenu loptu natrčava Leon Benko i postiže gol za 1:0.

Do finiša prvog poluvremena utakmice, do gola su mogli Velkoski i Stojčev, međutim, do promjene rezultata nije došlo. Drugi dio susreta, poput prvog, bolje otvaraju igrači u plavo-bijelim dresovima. Na jednu intervenciju Plakala, napadač Jelaha reaguje najbrže i šutira, međutim, kapiten našeg tima, Ivan Tatomirović, sjajno reaguje i otklanja opasnost po gol Sarajeva.

IMG_1125

Fotografije sa utakmice pogledajte klikom na LINK.

U 58. minuti, naši fudbaleri su postigli novi gol. Sjajnu akciju, koju su povukli Duljević i Kallasi, kruniše Alispahić preciznim, prizemnim udarcem. Nedugo zatim, Duljević je odlično izbacio svog čuvara i postigao lijep gol za 3:0.

Do četvrtog pogotka naši fudbaleri stižu u 74. minuti utakmice. Duljević je ovog puta u ulozi asistenta, a Okić lijepo pogađa za povećanje vodstva. Deset minuta prije kraja, pomenuti fudbaleri su zamijenili uloge. Okić je asistirao Duljeviću, a naš krilni napadač postigao gol za konačnih 5:0.

Po završetku utakmice, naši fudbaleri, zajedno sa članovima stručnog štaba, rado su se slikali sa velikim brojem naših navijača, koji su danas ispunili tribine stadiona u Jelahu.

IMG_1105

Trener prvog tima našeg Kluba, Dženan Uščuplić, po završetku utakmice, istakao je svoje zadovoljstvo, kako su fudbaleri Sarajeva danas nastupili u Jelahu.

"Možemo biti zadovoljni ovom utakmicom. Došli smo u Jelah nakon teških bazičnih priprema i zadovoljan sam pobjedom. Veseli me što je veliki broj navijača došao da nas vidi danas", kazao je Uščuplić.

FK Borac Jelah 0:5 FK Sarajevo

(Benko 23', Alispahić 58', Duljević 60', 80', Okić 74')

Prvo poluvrijeme igrali su: Oštraković, Barić, Puzigaća, Kovačević, Berberović, Ikande, Radovac, Stojčev, Bekić, Velkoski, Benko.

U nastavku su šansu dobili: Plakalo, Kallasi, Tatomirović, Mihojević, Protić, Cimirot, Alispahić, Rustemović, Almir Bekić, Duljević, Okić. Još su igrali: Anđušić, Kobiljar.