FK Kukesi 3:2 FK Sarajevo

18.07.2013 u 21:57h

Fudbaleri Sarajeva poraženi su u Tirani od albanskog Kukesija u prvom meču drugog pretkola Evropske lige rezultatom 3:2.

Naši igrači imali su mnogo više od igre u prvom poluvremenu, međutim, individualne greške se nas koštale povoljnijeg rezultata.

Na otvaranju utakmice u devetoj minuti Melunović glavom šutira i lopta odsjeda na prečki. Kukesi je bio bezopasan u prvih 15 minuta, a u 18. minuti Melunović iz izgledne pozicije šutira u golmana Halilija.

U 20. minuti Kukesi kažnjava prvu grešku odbrane Sarajeva. Nesporazum Radulovića i Bandovića,  koristi Hoxha i zabija za slavlje domaćih navijača. Ipak, samo devet minuta kasnije autogolom Popovića Sarajevo dolazi do nerješenog rezultata.

Dvije minute kasnije, Todorović pogađa glavom s tri metra za potpuni preokret bordo momčadi. Ipak, u sudijskoj nadoknadi prvog poluvremena Popović je uspio nakon kornera da postigne svoj gol. Ekipe su u svlačionicu otišle pri rezultatu 2:2.

Na početku drugog poluvremena nije bilo značajnijih prilika na obje strane. U 58. minuti Kukesi dolazi u vodstvo. Grešku Bandovića koristi Allmuca i pogađa za vodstvo Kukesija. Do kraja utakmice, Husref Musemić je pokušao sa izmjenama da promijeni stanje na semaforu, ali se rezultat nije mijenjao.

Stadion: Qemal Stafa, Tirana; Sudija: Adrien Jaccottet; Strijelci: Hoxha 24', Popović ag 32', Todorović 33', Popović 45+1, Allmuca 58'; Žuti kartoni: Peqini (Kukesi), Tadejević, Suljić, Melunović (Sarajevo)

FK Sarajevo: Bandović, Radulović, Tatomirović, Tadejević, Dupovac, Haurdić, Todorović (Šunjavarić 72. minuta), Džakmić, Cimirot, Suljić, Melunović