FK Leotar 1:2 FK Sarajevo

17.08.2013 u 23:45h

U okviru 4. kola BH Telecom Premijer lige trebinjski Leotar je poražen od strane FK Sarajevo rezultatom 1:2. Svoje prvijence u bordo dresovima danas su postigli Komazec i Osmanagić.

Sarajevo je znatno bolje ostvorilo susret. Odmah na početku utakmice, u 6-oj minuti, Travančić je progurao Komazeca, koji lahko prolazi dva odbranbena igrača Leotara i postiže gol za vodstvo Sarajeva.

U 15. minuti desila se odlična akcija našeg tima. Radovac je uposlio Suljića, koji sa svega nekoliko metara udaljenosti pogađa spoljni dio mreže. Do kraja prvog dijela bilježimo još udarac Suljića preko gola u 27. minuti, kao i pokušaj Komazeca glavom s 11 metara, ali ponovo se tresla mreža samo sa vanjske strane.

Najbolju priliku je, ipak, propustio Travančić pet minuta prije odlaska na odmor. Bila je to stopostotna šansa, međutim Travančić nije uspio da savlada Kukriku.

U nastavku utakmice Leotar je krenuo znatno odlučnije, što mu se isplatilo u 56. minuti. Marinković je izveo korner s desne strane, Šaraba glavom prebacio loptu na drugu stativu, a rezerivsta Milović zabio za 1:1. Imali su Trebinjci još dvije prilike, ali rezultat se nije mjenjao.

Bordo tim je ipak na kraju izborio pobjedu. U 79. minuti rezervista Osmanagić je matirao Kukriku za veliko slavlje naših igrača i navijača. Do kraja utakmice nije bilo rezultatske promjene.

Također, treba istaći i jednog od najboljih pojedinca u dresu Sarajeva danas, mladog Samira Radovca. Samir je tokom svih 90. minuta odigrao zasigurno svoju najbolju partiju, od dosadašnjih 12 nastupa za I tim Sarajeva. Odlična igra sedamnaestogodišnjaka Radovca zasigurno veseli i selektora U-19 reprezentacije BiH, Tonija Karačića, koji je Radovcu uputio poziv za sutrašnje okupljanje selekcije.

Po završetku utakmice Husref Musemić, naš šef stručnog štaba, je izjavio sljedeće:

"Iskreno, nisam bio u potpunosti zadovoljan prvim poluvremenom. Iako smo dali gol u ranoj fazi utakmice, trebali smo riješiti pitanje pobjednika u prvih 45. minuta. Imali smo prilika za to. U drugom poluvremenu, Leotar je iz prekida izjednačio. Naše izmjene su uradile plodom i Osmanagić je postigao pobjedonosni gol. Za nas, ovo su itekako važni bodovi."

Na samom kraju, neizostavno je pomenuti da se utakmica igrala na stadionu "Police", po izuzetno teškim vremenskim okolnostima, sa temperaturom od 35 stepeni.

FK Sarajevo: Bandović, Tatomirović, Tadejević, Dupovac, Trivunović, Radovac, Cimirot, Suljić (80. Huseinbašić), Todorović ( 64. Karić), Travančić (53. Osmanagić), Komazec. Trener Husref Musemić.