2.000 navijača gledalo gostujuću pobjedu Sarajeva protiv Mladosti

10.07.2015 u 23:45h

Fudbaleri Sarajeva savladali su Mladost iz Doboja kod Kaknja u današnjoj prijateljskoj utakmici. Naš Klub nastupio je u izuzetno podmlađenom sastavu, a veliki broj mladih igrača dobio je priliku da zabilježi svoje prve minute u dresu prvog tima Bordo kluba.

IMG_1647

Utakmica, koja je odigrana na stadionu Mladosti, završena je rezultatom 2:1 u korist Sarajeva, a pogađali su Jezerkić u prvom, te Anđušić u drugom poluvremenu. Gol za novajliju u premijerligaškom društvu postigao je Ramović.

Sarajevo je na današnjoj utakmici nastupilo u sljedećem sastavu: Plakalo, Kallasi, Pidro, Đurić, Mihojević, Mujagić, Ikande, Kobiljar, Anđušić, Jezerkić i Klarić, a u drugom poluvremenu priliku su dobili Osmanović, Vazda, Avdić, Miletić, Gljiva i Veladžić.

IMG_1653

Vrijedi istaći da je današnju utakmicu sa tribina stadiona Mladosti posmatralo oko 2.000 gledalaca, te je naš Klub imao sjajan doček u Doboju kod Kaknja. Podsjećamo, naše Sarajevo gledalo je i približno 3.000 gledalaca na prijateljskoj utakmici protiv Jelaha na početku priprema krajem prošlog mjeseca.

Prijateljska utakmica protiv Mladosti bila je posljednja provjera za fudbalere Sarajeva uoči nadolazeće utakmice drugog kola kvalifikacija za Ligu Prvaka, u kojoj će šampion Bosne i Hercegovine u utorak, 14. jula, dočekati poljskog predstavnika Lech Poznan. Utakmica na Olimpijskom stadionu "Asim Ferhatović-Hase" počinje u 21 sat, a sve informacije o ulaznicama dostupne su klikom na LINK.