Sarajevo i Mladost remizirali na Gradskom stadionu

13.08.2016 u 22:19h

Fudbaleri Sarajeva remizirali su sa ekipom Mladosti na današnjoj utakmici 5. kola BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Utakmica koja se igrala na Gradskom stadionu u Doboju kod Kaknja okončana je rezultatom 0:0.

Na početku utakmice, u 9. minuti Sarić je šutirao iz slobodnog udarca, no lopta odlazi preko gola. Četiri minute poslije, Rustemović je također pokušao iz slobodnjaka, ali nije bilo promjene. Igrala se 29. minuta kada je Amer Bekić iz dobre pozicije, nakon dodavanja Crnkića, šutirao prizemno, a golman domaćeg tima, Hadžić obranio njegov udarac.

Dobru priliku za domaće imao je Brkić, koji je šutirao sa distance u 55. minuti, ali se istakao Bojan Pavlović, golman Sarajeva, koji je odličnom intervencijom sačuvao svoju mrežu. Deset minuta poslije, Hebibović je šutirao sa distance preko gola, a udarac Ćetkovića, odmah u narednom napadu, hvata golman Mladosti. U 70. minuti Novaković je loptu poslao pored stative, nakon što je glavom šutirao poslije kornera, a Brkić je propustio priliku za Mladost, kada sa vrha šesnaesterca šutira pored lijeve stative gola Sarajeva.

Do kraja utakmice nije bilo rezultatske promjene, a Bordo klub će u narendom kolu na Olimpijskom stadionu “Asim Ferhatović-Hase” dočekati Metalleghe, u ponedjeljak, 22. augusta.

FK Mladost 0:0 FK Sarajevo

Gradski stadion Doboj Kakanj, gledatelja: 2500, sudija: Dragan Skakić (Gradiška), žuti kartoni: Musić (FK Mladosti), Balić, Anđušić (FK Sarajevo)

FK Mladost: Hadžić, Galić, Husić (od 63. minute Kuzmanović), Sušić (od 70. minute Rizvanović), Šišić (od 76. minute Bošković), Musić, Brkić, Jusufović, Ramović, Karahmet, Isaković.

FK Sarajevo: Pavlović, Kadušić, Rustemović, Novaković, Sarić, Crkić (od 60. minute Hebibović), Balić, Mihojević (od 46. minute Ćetković), Almir Bekić, Ahmetović, Amer Bekić (od 75. minute Anđušić).