Sarajevo poslije izvođenja penala poraženo od Mladosti

20.09.2017 u 20:46h

Fudbaleri Sarajeva odigrali su danas utakmicu 1/16 finala Kupa Bosne i Hercegovine. Po vrlo teškom terenu stadiona MGM Farm u Doboju kod Kaknja izabranici Husrefa Musemića su nakon regularnog vremena remizirali sa domaćinom, FK Mladost, da bi nakon izvođenja penala nažalost završili takmičenje u ovogodišnjem izdanju Kupa BiH. Ukupnim rezultatom 4:3 Mladost se plasirala dalje.

Sarajevo bolje otvara utakmicu. Naši igrači su imali terensku inicijativu, te su u nekoliko navrata bili u dobrim pozicijama, ali je mreža golmana Mladosti mirovala. Prvu, pravu priliku imali su igrači Mladosti. Pavlović je dobro reagovao ispred Regoja. U nastavku, Lelić je dobro šutirao sa distance, no istako se golman Velić. Sredinom prvog dijela Mujagić je promašio za Mladost, da bi potom Lelić ponovo bio u prilici. Vrlo dobru priliku za Sarajevo propušta Mihojević, koji u 27. minuti poslije kornera glavom šutira pored gola. Do kraja prvog dijela, Mladost je još prijetila preko Mišića, ali je Pavlović odbranio.

21886660_2011236542439146_1560796715_o

U drugom poluvremenu približno 1.500 gledoca je vidjelo jako oštru igru, pogotovo od domaćina, koji su ostali i na kraju utakmice sa igračem manje, obzirom da je Mujagić dobio crveni karton poslije izuzetno oštrog starta nad Bekićem. U nastavku su zabilježeni udarci Arežine, a potom i Lazića, dok je Sarajevo imalo najbolju priliku preko Velkoskog, no mreže su mirovale, te se pristupilo izvođenju jedanaesteraca.

Prvi je šutirao Velksovski, koji je pogodio za vodstvo Sarajeva, da bi nakon njega Dilaver šutirao pored gola. U drugoj seriji Ahmetović je promašio penal za Bordo ekipu, dok je Vazda na drugoj strani postigao gol za poravnanje. U trećoj seriji Hadžić i Benović bili su sigurni, dok je četvrtu seriju pogotkom otvorio Bekić. Na drugoj strani bio je siguran i Mišić. Sarić je u petoj seriji promašio penal, a za slavlje domaćih je pogodio Šećerović.

FK Mladost 0:0 (4:3) FK Sarajevo

MGM Farm Arena, gledalaca: 1500, glavni sudija: Ilija Živković, žuti kartoni: Mujagić, Benović, Mišić (FK Mladost), Stanojević, Sarić (FK Sarajevo), crveni karton: Mujagić (FK Mladost).

FK Mladost: Velić, Mišić, Benović, Isaković, Regoje, Mujagić, Arežina (od 90. minute Aganspahić), Šišić (od 84. minute Čomor), Lazić (od 90. minute Vazda), Šećerović, Dilaver.

FK Sarajevo: Pavlović, Hodžić, Bekić, Mihojević, Ivetić, Sarić, Stanojević (od 88. minute Hadžić), Velkoski, Lelić (od 46. minute Rahmanović), Hebibović (od 63. minute Kuzmanović), Ahmetović.