FK Mladost 0:2 FK Sarajevo

16.03.2014 u 22:07h

Fudbaleri Sarajeva ostvarili su prvu pobjedu u proljetnom dijelu BH Telecom Premijer lige Bosne i Hercegovine. Naši igrači, na gradskom stadionu u Bijeljini, bili su bolji od Mladosti iz Velike Obarske, pobjedivši rezultatom 2:0. Strijelci za pobjedu naše ekipe bili su Ognjen Todorović i Krste Velkoski.

Od samog početka susreta, igrači Sarajeva su dominirali, a prvu pravu priliku su imali u 16. minuti, kada je Ognjen Todorović bio sam ispred Tripića, ali se spetljao i lopta odlazi u korner.

Samo tri minute kasnije, Sarajevo dolazi do vodstva. Stojčev odlično upošljava Todorovića, koji preciznim udarcem pogađa za minimalno vodstvo Sarajeva.

U 22. minuti, igrači Mladosti su imali svoju prvu priliku. Srđan Savić šutira glavom, ali lopta odlazi pored gola Sarajeva. Nakon primljenog gola, Mladost preuzima incijativu, ali bez većih problema po gol Sarajeva. Do kraja poluvremena nije bilo promjene rezultata.

Drugi dio utakmice bolje otvara domaća ekipa. Već u 48. minuti Vasić pronalazi Ristića, koji iz izgledne prilike loše šutira. U 64. minuti još jedna dobra prilika za Mladost. Kostić izlazi sam pred Delača, ali ne uspjeva postići gol.

U 80. minuti Sarajevo je kaznilo  promašaje Mladosti. Mato Jajalo sjajno prolazi nekoliko igrača Mladosti po desnoj strani, upošljava Velkoskog, koji pogađa za 2:0.

Do kraja susreta, igrači Mladosti su propustili još jednu šansu. Komarčević je glavom šutirao i pogodio prečku.

U narednom kolu, Sarajevo na stadionu Koševo dočekuje Velež.

FK SARAJEVO: Delač, Barić, Stojčev (76. min. Velkoski), Jajalo, Todorović, Tatomirović, Purić (70. min. Vusljanin), Trivunović, Cimirot (64. min. Kovačević), Puzigaća, Bilbija.