Benko pogodio za pobjedu protiv Partizana

07.02.2015 u 19:19h

Fudbaleri Sarajeva odigrali su prijateljsku utakmicu protiv beogradskog Partizana u trening kampu "Miracle resorts" u Antaliji. Nakon 90. minuta, krajnji rezultat utakmice glasio je 1:0 u korist Bordo tima, a pobjedonosni gol postigao je Leon Benko.

Stručni štab, današnju utakmicu započeo je sa sljedećim sastavom:

Bandović, Barić, Puzigaća, Mihojević, Tatomirović, Cimirot, Bilbija, Alispahić, Duljević, Purić, Velkoski.

Prve minute utakmice donijele su borbu u igri na obje strane, bez značajnih prilika. Prvu ozbiljnu prijetnju napravio je Haris Duljević, kada je sa lijeve strane šutirao, ali lopta odlazi iznad gola Partizana. Nedugo poslije, Duljević je ponovo bio u prilici, međutim, njegov udarac od blok odlazi u korner. Do kraja prvog poluvremena nije bilo značajnijih prilika.

Drugi dio utakmice započeo je isti sastav. U 50. minuti susreta, Kallasi je zamijenio Barića, a u 55. izvršen je veliki broj izmjena. Za našu ekipu nastupali su: Plakalo, Kallasi, Kovačević, Dupovac, Protić, Berberović, Rustemović, Radovac, Benko, Okić i Stojčev.

U 63. minuti, Protić sjajno ubacuje za Benku, koji glavom šutira pored desne stative, a pet minuta poslije, Radovac proigrava Okića, koji glavom šutira pored desne stative gola Partizana.

U nastavku, Rustemović je dva puta pokušao, ali bez uspjeha.

Ključni detalj utakmice desio se dvije minute prije kraja. Radovac je šutirao, lopta se odbija do Benke, koji iz teške pozicije pogađa za pobjedu Sarajeva.

Narednu utakmicu u Antaliji Bordo momci igrat će 11. februara protiv Šerifa iz Tiraspola.