FK Sarajevo 1:0 AC Libertas

05.07.2013 u 00:26h

Fudbaleri Sarajeva su u sklopu prvog pretkola kvalifikacija za UEFA EUROPA LEAGUE 2013/14 savladali predstavnika San Marina, AC Libertas, minimalnim rezultatom od 1:0.

Sarajevo je od samog početka utakmice bilo konkretniji i bolji protivnik. Prva poluprilika za bordo momčad je stigla već u petoj minuti, kada je Melunović šutirao glavom, ali je lopta otišla preko gola. Isti igrač je samo par trenutaka kasnije ponovo šutirao glavom, ali je ovoga puta njegov udarac zaustavio večeras sjajni golman gostiju, Simoncini. Bordo momčad je svoju dominaciju naplatila u 19. minuti utakmice, nakon jedne lijepe akcije.

Džakmić je uposlio Suljića, ovaj je nesebično loptu dodao do Melunovića, kojem nije bilo teško da pogodi praznu mrežu. I, nakon tog gola nastavila se dobra igra Sarajeva. U 31. minuti, Huseinbašić je pokušao sa nekih 25 metara, ali je Simoncini odbranio. Nedugo zatim, Huseinbašić je centrirao, Tatomirović sjajno skočio, ali je njegova lopta završila na prečki.

Sa 1:0 se otišlo i na odmor, a u nastavku susreta vidjela se ofanziva Sarajeva koja nije davala rezultata. Na samom otvaranju drugog dijela, Melunović je izašao sam pred golmana gostiju, ali gola nije bilo.

Sjajnu akciju su u 67. minuti odigrali Džakmić i Haurdić. Kapiten Sarajeva je sjajno prošao po lijevoj strani, ali Haurdićev udarac glavom nije predstavljao preveliku opasnost za goste. Isti igrač je par minuta kasnije imao dobru priliku nakon greške golmana Libertasa, ali nije uspio pogoditi.

Tadejević je u 78. minuti ubacio loptu u šesnaesterac, Melunović je ostao gotovo sam, loptu je dobro zahvatio glavom, ali su sreća i stativa bili saveznici Simoncinija.

Golman momčadi iz San Marina je ponovo imao sreće u 82. minuti. Njegova odbrana je reagovala loše, lopta je došla do Radulovića, koji je pogodio vratnicu. U tim trenucima, djelovalo je zaista kao da je sreća napustila izabranike Husrefa Musemića.

Do kraja se rezultat nije mijenjao. Ostalo je 1:0 za Sarajevo, što je značilo da je momčad Libertasa izvukla sjajan rezultat pred revanš susret 1. pretkola Evropa lige.

Na press konferenciji nakon završetka utakmice, Husref Musemić je izjavio sljedeće:

"Nismo imali sreće, to je fudbal. Imali smo pet, šest stativa, ali opet se pokazalo da nemamo dobru realizaciju. Mi smo kvalitetnija momčad i sigurno ćemo proći dalje. Da smo postigli još koji pogodak, ništa se ne bi mijenjalo u igri gostujuće momčadi. Oni bi se opet branili. Trebali smo zabiti još koji pogodak, kako bismo mirnije otišli na revanš, ali, opet kažem, kvalitetniji smo i sigurno idemo dalje."

Stadion "Asim Ferhatović-Hase". Sudija: Christos Nicolaides (Kipar); Žuti kartoni: Rosti, Dall'Ara, D. Simoncini (Libertas)

FK Sarajevo: Bandović, Radulović, Tatimirović, Tadejević (Šunjevarić), Dupovac, Huseinbašić (Radovac), Haurdić, Džakmić, Cimirot, Suljić (Aganspahić), Melunović