Sarajevo bolje od Temišvara. Benko ponovo strijelac.

11.02.2015 u 18:37h

Fudbaleri aktuelnog osvajača Kupa Bosne i Hercegovine odigrali su i treću prijateljsku utakmicu u turskom gradu Antaliji. Izabranici Mehe Kodre odmjerili su snagu protiv rumunskog Temišara, a utakmica je završena rezultatom 1:0 u korist Bordo kluba. Pobjedonosni gol postigao je Leon Benko.

Bordo klub današnju utakmicu započeo je u sljedećem sastavu: - Plakalo, Kallasi, Protić, Kovačević, Berberović, Rustemović, Radovac, Stojčev, Anđušić, Benko i Okić.

Prva prilika na utakmici desila se u 15. minuti, kada, nakon greške Anđušića, Temišvar prijeti, ali je Plakalo siguran. Nedugo poslije, Rustemović je požutio nakon prekršaja na sredini terena.

Prvo poluvrijeme okarakterisala je borbena igra na obje strane, uz veliki broj prekida uzrokovanih prekršajima. Do kraja prvog dijela, igrači Temišvara su imali dvije prilike, ali je Plakalo bio na mjestu.

U nastavku, Bordo momci agresivno i ofanzivno kreću ka golu Rumuna. Odmah na početku, Benko dobro proigrava Radovca, koji šutira, ali golman Temišavara brani.

U 49. minuti, trenutak genijalnosti Leona Benke. Naš napadač bez previše oklijevanja šutira sa dvadeset metara i pogađa donji lijevi ugao Temišvara za vodstvo Sarajeva.

U 60. minuti utakmice stručni štab Fudbalskog kluba Sarajevo, na čelu sa Mehom Kodrom, izvršio je veliki broj izmjena. Za naš klub nastupili su: Bandović, Barić, Puzigaća, Tatomirović, Mihojević, Cimirot, Alispahić, Bilbija, Purić, Duljević i Velkoski.

Nedugo poslije Alispahić je isprobao svoj udarac, a lopta  odlazi preko gola. Deset minuta prije kraja utakmice, Cimirot je primoran prijevremeno napustiti igru zbog udarca kojeg je primio, a Radovac se vratio na teren.

U 85. minuti Alispahić sjajno proigrava Velkoskog, koji izlazi sam pred golmana, međutim, izgledna gol šansa za Sarajevo izgubljena je zbog nedozvoljene pozicije.

Do kraja utakmice nije bilo većih uzbuđenja, te je Sarajevo zasluženo slavilo i na trećoj pripremnoj utakmici u Antaliji.

Bordo momci u subotu, 14. februara, igrat će i posljednju prijateljsku utakmicu u Turskoj. Protivnik našim prvotimcima bit će armenski Širak, a utakmica počinje u 16.30 sati po lokalnom vremenu.

Sažetak današnje utakmice bit će ubjavljen uskoro, čitav snimak utakmice će biti dostupan u toku sutrašnjeg dana u rubrici BORDO TV na zvaničnoj web stranici Kluba.