Poraz od Atalante u 2. pretkolu Evropa lige

02.08.2018 u 22:52h

U okviru revanš utakmice 2. pretkola Evropa lige, fudbaleri FK Sarajevo poraženi su na domaćem terenu od Atalante sa visokih 0:8. Golove za goste postigli su Palomino , Gomez x2, Masiello, Barrow x3 dok je jedan pogodak pripisan Ahmetoviću kao autogol.

Husref Musemić je izveo istu ekipu koja je prije 7 dana u Reggio Emiliji počela utakmicu:

Pavlović, Hebibović, Dupovac, Mujakić, Pidro, Adukor, Rahmanović, Šišić, Velkoski, Halilović i Ahmetović. U nastavku su priliku za igru dobili Handžić, Stanojević i Tatar.

Ovim porazom FK Sarajevo se oprostio od Evrope za ovu sezonu. Vrijedi naglasiti da je ekipa odigrala tri kvalitetne utakmice u Evropa ligi uoči revanša protiv Atalante a FK Sarajevo u nedjelju u Tuzli očekuje utakmica u okviru 3. kola Premijer lige Bosne i Hercegovine protiv Slobode. Utakmica se igra sa početkom od 19 sati.